Planujesz budowę hali magazynowej?

Indywidualnie zaprojektowane hale magazynowe firmy Astron


Szukasz nowej działki pod budowę hali magazynowej, zastanawiasz się nad optymalizacją istniejącej przestrzeni magazynowej lub potrzebujesz dodatkowego budynku magazynowego dla rozwoju swojego biznesu?

Astron jest producentem i dostawcą hal magazynowych i specjalizuje się w realizacji dużych, indywidualnie zaprojektowanych halach magazynowych, odpowiadając na potrzeby każdego Przedsiębiorcy.

 Dzięki przemyślanemu projektowaniu, kontrolowanej produkcji w naszych własnych fabrykach, wysokim kompetencjom inżynierskim, terminowości i najwyższej jakości jesteśmy partnerem godnym zaufania – istniejemy na rynku od 1965 roku i posiadamy ponad 58 000 obiektów referencyjnych.

Hale magazynowe Astron są indywidualnie zaprojektowane pod kątem konkretnych wymagań Inwestora, oferują wolne rozpiętości do 100m bez słupów pośrednich oraz szeroki wybór materiałów budowlanych.

Zapytaj o szczegóły:  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Obiekt magazynowy dla handlu e-commerce

Planujesz budowę hali magazynowej, aby zwiększyć powierzchnię dla przechowywania towarów?

Astron oferuje funkcjonalne hale magazynowe idealnie dostosowane zarówno do rodzaju Twoich towarów jak i wykonywanych w hali operacji magazynowych. Astron specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie hal magazynowych pod indywidualne wymagania i na życzenie Klienta z realizacją „pod klucz”.

Nasze know-how obejmuje doradztwo, projektowanie, produkcję i montaż. Dzięki naszej technologii wykonania konstrukcji możemy realizować rozpiętości do 100 metrów bez słupów pośrednich.

Korzyści

 • Wolna rozpiętość do 100 m
 • Szybki czas realizacji
 • Precyzyjnie określony budżet
 • Niezawodne terminy

Astron oferuje kompleksową realizację hal magazynowych, dopasowaną do Twoich wymagań i oczekiwań – bez względu na to czy jest to magazyn e-commerce, hala magazynowa przeładunkowa czy budynek ma służyć do magazynowania długoterminowego..

Nasz zespół zapewnia kompleksową obsługę, dedykowanego managera projektu i dogłębną znajomość lokalnych przepisów budowlanych.

 

Efektywne zarządzanie procesami logistycznymi staje się coraz bardziej złożone i kosztowne ze względu na rozwój e-commerce, którego celem jest zapewnienie superszybkich dostaw.

Trendy w logistyce wskazują na szybsze, wydajniejsze i przede wszystkim bezbłędne dostawy. W związku z tym operacje logistyczne w halach magazynowych coraz częściej polegają na szczegółowej analizie danych oraz wydajności.

Jesteś zainteresowany budową wielkopowierzchniowego magazynu? Nie wahaj się z nami skontaktować. Wyspecjalizowany doradca zaproponuje rozwiązanie, którego potrzebujesz, aby zapewnić sprawną budowę hali magazynowej. Astron opracował prefabrykowany system budowlany, który jest szybki w montażu i pozwala na łatwą rozbudowę.

Widok wnętrza budynku z optymalnym składowaniem. Projektowanie i budowa hal magazynowych
Hala logistyczna typu cross-docking dla centrum dystrybucyjnego

Wolna rozpiętość do 100 m

Zmaksymalizuj przestrzeń swojej hali magazynowej

Budynki o dużej rozpiętości bez słupów wewnętrznych dają możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni. Oznacza to więcej miejsca do użytkowania, przechowywania i wyposażenia hali oraz większe możliwości zaplanowania i zorganizowania funkcjonalnego, wydajnego budynku.

Wytrzymałość i trwałość stali sprawiają, że jest to idealny materiał budowlany dla konstrukcji o dużej rozpiętości. W Astron wykonujemy budynki o rozpiętości do 100 metrów. Jeśli potrzebujesz hali magazynowej o maksymalnej wolnej przestrzeni wewnątrz budynku bez słupów pośrednich, odpowiedzią są hale magazynowe Astron.

Wiecej informacji?  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Budynek stalowy o dużej wolnej rozpiętości do 100m
Hala magazynowa do składowania towarów masowych.

Dobry dach

Podstawą dobrego przechowywania towarów jest dobry dach.

Projektując Twoją halę magazynową bierzemy pod uwagę taki rodzaj dachu jaki potrzebujesz, od płaskiego po bardziej stromy, uwzględniając przy tym również wszystkie inne wymagania technologiczne.

Hala magazynowa musi być dobrze przemyślana i dostosowana do swojego przeznaczenia. W zależności od tego, czy chcesz przechowywać towary sypkie, materiały surowcowe czy towary handlowe, zaprojektujemy Twoją halę pod kątem rodzaju składowanych towarów.

Optymalizacja nachylenia dachu budynku dostosowuje przestrzeń wewnętrzną do wymagań technologicznych i oczekiwań Klienta. Nasz system budowlany oferuje duże, wolne rozpiętości bez słupów wewnętrznych w połączeniu z wysokimi wysokościami wewnętrznymi hali.

Inteligentna wentylacja

Kontroluj temperaturę, wilgotność i czystość powietrza

Czy potrzebujesz kontroli wilgotności wewnątrz budynku ze względu na charakter przechowywanych towarów? Twój budynek musi być zaprojektowany, zbudowany i eksploatowany w taki sposób, aby wrażliwe materiały nie uległy zawilgoceniu lub nadmiernemu wysuszeniu, zapewniając jednocześnie odpowiednią ilość i jakość powietrza, niższe koszty energii i łatwiejszą konserwację?

Budynki Astron są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić naturalną wentylację grawitacyjną. Astron może również dostarczyć projekt całego systemu HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) w celu zapewnienia dodatkowego systemu wentylacji, jednocześnie przygotowując odpowiednio konstrukcję hali (podesty pod centrale HVAC, kanały wentylacyjne itp.)

Osoby kontrolujące temperaturę, wilgotność i czystość powietrza wewnątrz budynku magazynowego
Osoba stosująca system antykorozyjny i poprawiający właściwości użytkowe budynku przemysłowego.

Ochrona przed korozją

Zwiększ bezpieczeństwo swojego budynku

W szczególnych przypadkach, takich jak składowanie w magazynie produktów masowych, budynek jest wyjątkowo narażony na problem z korozją. Dlatego właśnie Astron zapewnia możliwość zastosowania specjalnego systemu ochrony antykorozyjnej w celu zwiększenia żywotności budynku.

Szukasz więcej informacji? +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Przenośniki i dźwigi

Lepsza wydajność dzięki systemowi jednostek ładunkowych

Automatyzacja procesów realizacji zamówień w obiektach logistycznych staje się w coraz większym stopniu rzeczywistością, przynosząc znaczący wzrost wydajności i optymalizację poziomu usług. W przypadku ciężkich ładunków lub obiektów o wysokim stopniu automatyzacji potrzebne mogą być odpowiednie systemy, takie jak przenośniki i dźwigi.  Astron zapewnia odpowiednie elementy konstrukcyjne dla tych systemów, tak aby przepływ towarów był zawsze optymalnie skoordynowany.

Budynek magazynowy wyposażony w przenośniki i suwnice
Szeroka gama bram i innych akcesoriów dla hal przemysłowych

Bramy, drzwi i inne akcesoria

Idealnie dopasowane akcesoria dla Twojego indywidualnego procesu magazynowania

Chcąc chronić Twoje towary i jednocześnie ułatwić szybki do nich dostęp, nasz system zapewnia dużą elastyczność w przypadku wyboru rodzaju drzwi, dużych otworów i wejść dla personelu. Możemy zintegrować z naszym systemem szeroką gamę bram o różnych rozmiarach przeznaczonych dla przemysłu magazynowego.

Możesz wybrać spośród szerokiej gamy drzwi, bram, rolet i krat, rozwiązań dla doków załadunkowych i nie tylko.  W celu wsparcia operacji przemieszczania towarów wewnątrz Twojego budynku wszystkie szczegóły zostały zaprojektowane tak, aby spełnić Twoje potrzeby magazynowe.

 

Astron opracował system budowlany, który jest szybki i łatwy w montażu i który odznacza się dużą swobodą projektowania, spełniając indywidualne potrzeby Klientów w realizacji dużych obiektów magazynowych.

W przypadku hal magazynowych, kluczowym czynnikiem jest to, aby przestrzeń wewnętrzna była funkcjonalna i wydajna, zapewniając jednocześnie bezpieczne i komfortowe środowisko pracy. Właściwie zaprojektowany budynek zwiększa zatem produktywność i kontrolę nad procesem, zmniejsza koszty operacyjne i poprawia obsługę klienta. Nowoczesny magazyn dba o pozytywny wizerunek firmy i o satysfakcję pracowników. Wizerunek i estetyka budynku, architektura krajobrazu oraz bezpieczeństwo i komfort pracowników stały się ważnymi kwestiami na konkurencyjnym rynku pracy i nieruchomości, przyczyniając się do sukcesu przedsiębiorstwa.

Oferowane przez Astron hale stają się nie tylko coraz bardziej innowacyjne, funkcjonalne i zrównoważone, lecz również zdrowsze i pozytywnie oddziałujące na użytkowników.

 • Zoptymalizuj przestrzeń
  Zoptymalizuj układ hali pod kątem operacji magazynowych, w tym obiegu produktów, obsługi materiałów i procesów magazynowania.
 • Przestrzeń zrównoważona i funkcjonalna
  Zoptymalizuj swoją działalność w kierunku zrównoważonego budownictwa. Ekologiczne rozwiązania mogą obejmować koncepcję wykorzystania energii odnawialnej, zielony dach, urządzenia i sprzęt oszczędzający wodę, odpowiednią wentylację, zoptymalizowane naturalne oświetlenie itp.

  ELASTYCZNE

  Hale przemysłowe, które najlepiej dostosują się do Twoich potrzeb

  # Pomysłowe rozwiązania
  Twój projekt powinien rozpocząć się na długo przed fazą budowy. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, z uwzględnieniem optymalizacji konstrukcji, energooszczędności, naturalnego oświetlenia oraz minimalizacji kosztów budowy, wykorzystując modele 3D oraz technologię modelowania informacji budowlanych (BIM). Nasza wiedza w zakresie projektowania i budowania jest oparta o wieloletnie doświadczenie jako konstruktora, producenta i montażysty funkcjonalnych hal. Wszystkie produkty Astron są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, w oparciu o sprawdzone prefabrykowane rozwiązania wypracowane przez zespół 150 inżynierów pracujących w 8 biurach projektowych w całej Europie.

  # Ewolucja rozwiązań
  Kiedy zaczynasz myśleć o nowym budynku, zazwyczaj masz w głowie wiele pomysłów - marzeń, potrzeb, obaw. W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Przekształcimy Twoje wymagania w zakresie funkcjonalności i zgodności z przepisami w realną przestrzeń. Każda faza projektu i budowy będzie przez Ciebie kontrolowana; to Ty podejmiesz decyzje dotyczące proponowanych opcji: ergonomiki, konstrukcji czy doboru materiałów dla Twojej hali przemysłowej.

  # Elastyczny kształt
  Dostosuj swój budynek do dowolnego środowiska. Kształt, warunki klimatyczne i atmosferyczne, charakterystyka glebowa i sejsmiczna - razem znajdziemy najlepszą konfigurację przyczyniającą się do rentowności Twojego projektu.

  # Przyszła rozbudowa
  Twój budynek może zostać zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłe modyfikacje w sposób najlepiej dostosowany do rozwoju Twojej firmy, bez powodowania przerw w działalności: rozbudowa, instalacja fotowoltaiczna, montowanie dźwigów i suwnic ...lub całkowita przemiana.

   

  Konstrukcja budynku silosów do przechowywania nasion o wysokości 32 m
Prefabrykowana konstrukcja stalowa dla Toyoty. Rozwiązania dla konstrukcji stalowych, projektowanie i produkcja wszystkich głównych elementów prefabrykowanej hali stalowej

INTELIGENTNE

Hale przemysłowe zoptymalizowane pod względem projektu i realizacji

# Koncepcja na wczesnym etapie
W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, pozwalając Ci wybrać spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i cechuje się największym potencjałem w zakresie przyszłego użytkowania. Uwzględnimy przy tym takie aspekty jak energooszczędność, optymalizacja oświetlenia i minimalizacja kosztów budowy. Nasz zespół ekspertów będzie koncentrował się na analizie wskazanych przez Ciebie cech budynku, systemów, elementów wyposażenia i materiałów, aby osiągnąć niezbędne funkcje przy jak najniższym koszcie przez cały okres eksploatacji, z zachowaniem wymagań w zakresie sprawności, jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

# Zawsze niezmiennie wysoka jakość 
Mamy pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, od zamówienia przez badania techniczne i produkcję po montaż hali. Wynikiem tego jest zwiększona sprawność całego procesu, co pozwala zapewnić, że odpowiedni produkt znajdzie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

# Łatwy i precyzyjny montaż
Prefabrykacja hali stalowej jest kluczem do zapewnienia precyzyjnego i szybkiego montażu Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Twoich potrzeb w zakresie dużych hal przemysłowych: wszystkie elementy budynku są dostarczane na plac budowy o właściwym czasie, co zapewnia doskonałą koordynację zadań na placu budowy.

# Inteligentna produkcja
Hale stalowe Astron są produkowane w jednym z naszych nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Precyzyjna prefabrykacja gwarantuje sprawny proces montażu. Astron wykorzystuje inteligentne profile kształtowe. Wszystkie produkty są zapakowane w wydajny i ekonomiczny sposób. Pięciokrotne mniejszy rozmiar oznacza pięciokrotnie mniejsze koszty dostawy. Budynek o powierzchni 100 m² mieści się na jednej ciężarówce.

  OPTYMALNE

  Ekonomiczny całkowity koszt budynku

  # Szybka realizacja
  Hale Astron to najlepszy wybór, gdy masz napięty harmonogram budowy hali przemysłowej. Konstrukcja jest produkowana w sposób modułowy, co skraca proces realizacji. Oszczędzasz również dodatkowe 20% lub więcej czasu budowy dzięki standaryzowanym częściom i połączeniom.

  # Najbardziej zrównoważone rozwiązanie
  Oszczędności wynikające ze wzrostu wydajności są podstawą naszej strategii. Naszym celem jest znalezienie najlepszego pragmatycznego rozwiązania dla naszych klientów dla wydajnego i zrównoważonego budynku. W Astron opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które służą klientom nie tylko dzisiaj, ale przez cały okres eksploatacji ich budynków.

  # Zmniejszone koszty eksploatacji i konserwacji
  Projektujemy i produkujemy hale z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz trwałych produktów minimalizuje wpływ pogody i innych czynników środowiska. Najwyższe standardy produkcji i jakości zostały potwierdzone przez niezależne firmy certyfikujące. Wdrożyliśmy i przestrzegamy systemów i metod, takich jak strategia zero defektów, 5S, Kanban, system ciągłego doskonalenia, kontrola jakości montażu i program utrzymania ruchu.

  Przykład prefabrykowanego budynku stalowego o ciekawej architekturze
Duże hale przemysłowe i magazynowe

ARCHITEKTONICZNE

Wolność w każdym aspekcie

# Duża swoboda projektowania
Twój budynek reprezentuje Twoją firmę, więc zaprojektujemy Twoją halę w zgodzie z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

# Forma podąża za strukturą
Od najprostszej po najbardziej wyrafinowaną architekturę, kształt Twojego budynku można łatwo dostosować do wymiarów i cech Twojej nieruchomości.

# Adaptacja do środowiska
Niezależnie od tego, jakie jest Twoje najbliższe otoczenie: centrum miasta, teren przemysłowy, centrum handlowe – spełnienie wymagań urbanistycznych jest dla Astron najwyższym priorytetem.

# Swobodny wybór elewacji
Astron oferuje wiele indywidualnych opcji dotyczących elewacji – metal, kamień, drewno lub zieleń. Wybierz materiały elewacyjne, które będą idealnie pasować do marki Twojej firmy.

# Rozwiązanie BIM
Twój budynek przemysłowy będzie zaprojektowany i narysowany w 3D, dzięki czemu funkcje BIM można zintegrować już na wstępnym etapie projektowania.

  NIEZAWODNE

  Szybki i wydajny proces

  # Dostawa z jednego źródła
  Astron pomoże zrealizować Twoje pomysły - w ustalonych ramach czasowych i budżecie. Stosujemy system modułowy i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Zaprojektowanie i wyprodukowanie kompletnego budynku zajmuje zwykle tylko 10-12 tygodni. Certyfikowani monterzy mogą ukończyć budowę w ciągu zaledwie 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Jedna osoba kontaktowa obsługuje proces od początku do końca, dbając o wszystkie szczegóły i kontakt z Tobą aż do ukończenia hali.

  # Inteligentna konstrukcja
  Inteligentne podejście do projektowania i realizacji hali stalowej skutkuje wysoką jakością i trwałością. Nasze systemy budowlane są projektowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi budynków wyższej jakości i lepszych parametrów konstrukcyjnych.

  # Nowoczesne podejście
  Od samego początku konfigurujemy Twój budynek zgodnie z Twoimi potrzebami. Od planowania poprzez produkcję, aż po końcowy montaż, wszyscy nasi pracownicy są w pełni zaangażowani w proces powstawania budynku.

  # Duże wolne rozpiętości
  Hale stalowe Astron to wolna przestrzeń bez podpór pośrednich do 100 m. Hale o dużej wolnej przestrzeni są niezbędne w szczególności dla tych zastosowań przemysłowych, w których szczególnie ważna jest elastyczność, np. ze względu na częste zmiany procesów.

  Szybszy montaż. Hale przemysłowe Astron
Zrównoważony budynek minimalizujący ślad węglowy

EKOLOGICZNE

Oszczędność energii od projektowania do użytkowania

# Od A do Z
W Astron staramy się spełniać wszystkie potrzeby budowlane naszych Klientów w każdym aspekcie naszej działalności, zwracając szczególną uwagę na zrównoważony rozwój oraz zapewniając uproszczony i bardziej przyjazny dla środowiska sposób realizacji projektu budowlanego. Astron jest jednym z pierwszych graczy na rynku, który dostarczył ekonomiczne rozwiązania dla „budynków o niemal zerowym zużyciu energii” NZEB do zastosowań przemysłowych.

# Stal promuje zrównoważony rozwój
W dzisiejszych budynków stalowych wykorzystuje się stal z recyklingu, którą można również poddać recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania hali.  Oznacza to, że konstrukcja stalowa przewyższa wszystkie konstrukcje wykonane z innych materiałów budowlanych pod względem wpływu na środowisko.

# Certyfikowane podejście
Astron jest regularnie oceniany przez EcoVadis, międzynarodową organizację zajmującą się zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Ocena koncentruje się na globalnych łańcuchach dostaw, czyli sieci relacji między zaopatrzeniem, produkcją i sprzedażą. Na przykład nasze zoptymalizowane wykorzystanie surowców i wysoki wskaźnik recyklingu zostały ocenione bardzo pozytywnie. Doceniono również optymalizację energetyczną hal Astron oraz wsparcie certyfikatów LEED i BREAM. Rezultatem są energooszczędne hale stalowe, które odznaczają się szybkością budowy, najwyższą jakością oraz najniższym ryzykiem.