Hale stalowe Astron – od 1965 roku!

Astron to jeden z wiodących specjalistów w zakresie projektowania i budowy dużych hal przemysłowych w Europie. Historia firmy rozpoczęła się w 1965 roku od prefabrykowanych budynków stalowych, wzorowanych na modelu amerykańskim. Astron szybko stał się wiodącą w Europie marką modułowych konstrukcji stalowych, ekspertem w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i producentem dużych hal stalowych.

Dziś Astron zatrudnia 650 osób w 8 biurach i 2 zakładach produkcyjnych. W całej historii wyprodukowaliśmy już ponad 50 000 budynków.

Astron posiada własny Dział Badań i Rozwoju, który zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. W naszym Biurze Projektowym pracuje około 150 inżynierów, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne oprogramowania, m.in. BIM. Już na wczesnym etapie projektowania Klient może zobaczyć szczegóły swojego budynku na wizualizacji 3D. Następnie projekt budynku jest przesyłany elektronicznie bezpośrednio do urządzeń produkcyjnych w jednej z naszych nowoczesnych fabryk, gdzie wszystkie elementy budynku są wykonywane na zamówienie.

charpente métallique pour bâtiment industriel, vue intérieure d'un batiment avec charpente métallique
Nowoczesna prefabrykowana konstrukcja

Inteligentny system hal przemysłowych z elementów prefabrykowanych

System budowlany Astron to koncepcja realizacji obiektów „pod klucz” projektowanych indywidualnie na zamówienie: centrów logistycznych, fabryk, hal magazynowych, produkcyjnych, biur, hal sportowych, a także parkingów wielopoziomowych. Budynki te są precyzyjnie dostosowywane do ich przeznaczenia, wielkości, wymagań architektonicznych i możliwości rozbudowy.

System budowlany Astron obejmuje wszystkie główne i drugorzędowe elementy konstrukcyjne, elementy łączące, a także systemy dachowe i elewacyjne, w tym łączniki i wkręty, izolację termiczną i zintegrowane akcesoria.

Duża rozpiętość dla optymalnego wykorzystania przestrzeni

Astron od wielu lat buduje swoją markę w oparciu o duże rozpiętości hal do 100 m bez słupów pośrednich, co pozwala Klientom na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Niezależnie od tego, jakiej wysokości budynku potrzebujesz na magazynowanie, czy też jak dużej rozpiętości budynku poszukujesz dla swojego biznesu, oferujemy system ram stalowych, który pasuje do niemal wszystkich potrzeb i który wytrzyma nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe.

    Icon for large free span up to 100 m. Why not ask for a free quote for a clear span building today?
Montaż konstrukcji stalowej na placu budowy - Modułowe rozwiązania.

Szybki montaż zapewniający szybkie oddanie budynku do użytkowania

Wszystkie hale Astron dostarczane są jako budynki prefabrykowane, gotowe do montażu. Wykorzystanie elementów prefabrykowanych przynosi wiele trwałych korzyści. Prefabrykacja i precyzja wykonania konstrukcji stalowych w fabrykach Astron skracają czas montażu i prac na placu budowy oraz zmniejszają negatywny wpływ na środowisko i bezpośrednie otoczenie. Dodatkowo, wszystkie elementy konstrukcji nośnej Twojego budynku są wykonywane na zamówienie w jednym z naszych zakładów produkcyjnych. Budowa ogranicza się jedynie do prostych prac montażowych na placu budowy. Nie jest wymagane spawanie, cięcie, modyfikacja ani żadne „brudne prace”. Wszystkie części są wstępnie przycięte, nawiercone, indywidualnie oznaczone w fabryce i dostarczane z rysunkiem montażowym na plac budowy.

  • Mniej odpadów, mniej dostaw i szybsza budowa. Prefabrykacja oznacza szybką budowę i uproszczony montaż.
  • Znaczna redukcja ilości zużytej wody, wytworzonych odpadów, emisji pyłu oraz hałasu niż w budownictwie tradycyjnym.
  • Zarządzanie pracą na placu budowy jest znacznie ułatwione.

Prefabrykacja jest zatem szczególnie cenna w przypadku budowy obiektów na ruchliwych obszarach miejskich.

Parkingi Astron – rok założenia 1994

Potrzebujesz dodatkowych miejsc parkingowych dla klientów, gości lub pracowników? Zbudujemy dla Ciebie wielopoziomowy parking spełniający wszystkie Twoje potrzeby! Parkingi wielopoziomowe Astron oferują zoptymalizowane, indywidualne rozwiązania dla wszystkich zastosowań - funkcjonalne, ekonomiczne i dające elastyczne możliwości projektowe.

Stworzone przez ludzi dla samochodów

Działki budowlane są często niewielkie lub stanowią po prostu luki między budynkami. Dlatego naszą specjalnością jest projektowanie maksymalnej liczby miejsc parkingowych na dostępnej minimalnej powierzchni. W niektórych przypadkach podjazdy zastępujemy podnośnikami samochodowymi lub budujemy obiekty, które mają miejsca parkingowe dla ciężarówek na parterze i miejsca parkingowe dla samochodów na wyższych piętrach. Im bardziej szczegółowe są Twoje wymagania, tym bardziej innowacyjne jest nasze rozwiązanie.

Wielopoziomowy parking w otoczeniu przyrody. Parkingi Astron.