Budynki przemysłowe pod Twoje indywidualne wymagania

Nowa lokalizacja, większe wymagania przestrzenne, zoptymalizowane procesy, wyższa efektywność energetyczna – jest wiele dobrych powodów, aby wybudować nowy obiekt przemysłowy lub rozbudować istniejący. Astron projektuje i produkuje dostosowane do potrzeb budynki przemysłowe dla wszystkich branż, zastosowań i rozmiarów – z maksymalnym naciskiem na unikanie podpór wewnętrznych, niezależnie od tego, czy budynek jest jedno- czy wielonawowy, jedno- lub dwukondygnacyjny, wolnostojący lub z dołączoną częścią biurową. 

Co więcej, wyposażamy również hale we wszystko, czego możesz potrzebować, w tym suwnice, doki załadunkowe oraz inne instalacje. W obszarach, w których wymagania przestrzenne są ograniczone, a sposób użytkowania się zmienia, nasze parki biznesowe oferują idealne rozwiązanie. Składają się one z modułowych budynków przemysłowych lub biurowych, które można elastycznie dostosowywać do indywidualnych wymagań.

Wykorzystując standardowe elementy, każdy budynek jest indywidualnie optymalizowany zgodnie z wymaganiami budynku i jego przeznaczeniem. W razie potrzeby uwzględnia się specjalne rozwiązania konstrukcyjne.

Rozwiązanie systemowe obejmuje wszystkie części konstrukcji nośnej, jak również różnorodne systemy dachowe i ścienne. Nie ma znormalizowanych wymiarów siatki. Zadaszenia, jako bezpośrednie przedłużenie dachu lub poniżej poziomu dachu, z ujemnym bądź dodatnim spadkiem oraz attyki stanowią akcenty architektoniczne. Liczne akcesoria uzupełniają ofertę produktów. Szeroka gama kombinacji poszczególnych produktów oraz dodatek materiałów budowlanych, takich jak kamień, drewno i szkło, umożliwia tworzenie nowych, indywidualnych budynków.

Widok wnętrza hali przemysłowej - rozwiązanie systemowe Astron dla hal przemysłowych

KONSTRUKCJA

# Wytrzymała jak stal

Konstrukcja główna Astron składa się ze wszystkich elementów konstrukcyjnych przekazujących obciążenia na fundamenty. Ramy główne składają się ze zmontowanych spawanych elementów, w tym zastrzałów, śrub łączących i śrub kotwiących. Podstawy ram pośrednich są na ogół połączone przegubowo; jednakże w pewnych okolicznościach może być konieczne zastosowanie połączenia sztywnego.

Budynki Astron są optymalizowane pod kątem spełnienia specyficznych wymagań każdego klienta. Pracujemy ze standardowymi typami ram. Jednak projektujemy, obliczamy i wykonujemy również dowolne inne typy ram bez podpór pośrednich o rozpiętościach do 100 m.

Korzyści

 • Estetyczny profil
 • Zoptymalizowana wolna przestrzeń
 • Łatwa adaptacja budynku w przypadku przebudowy lub zmiany przeznaczenia budynku
 • Łatwa integracja wszystkich tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak cegła, szkło, drewno itp.

ŚCIANA

# Widok który inspiruje

Dobra elewacja to coś więcej niż tylko powłoka zewnętrzna budynku. Zapewnia ochronę, prezentuje korporacyjny styl światu zewnętrznemu i ma duży wpływ na efektywność energetyczną. Powinna być trwała i elastyczna oraz umożliwiać nieskomplikowany montaż i przebudowę w późniejszym terminie. Tutaj ponownie w grę wchodzi jakość Astron: większość elementów elewacyjnych produkujemy sami. Ponadto ściśle współpracujemy z innymi producentami.

W zależności od lokalizacji, funkcji budynku i potrzeb architektonicznych, nasi klienci mogą “bawić” się różnymi kształtami i materiałami, zainspirować się i ostatecznie nadać Swojej hali niepowtarzalne oblicze za pomocą wszechstronnego, dopasowanego, indywidualnego wariantu. Na życzenie projektujemy i budujemy również elewacje z zachowaniem aspektów higienicznych, spełniających wysokie standardy przemysłu spożywczego.

LPA / Unikalne rozwiązanie

fasada hali przemysłowej

LPA900 składa się z profilowanych paneli stalowych, mocowanych zewnętrznie do konstrukcji drugorzędowej za pomocą wkrętów samowiercących z kompozytowymi nylonowymi łbami w kolorze pasującym do poszycia.

Jako powłokę zewnętrzną używamy superpoliestru. Panel LPA900 może być dostarczony w dowolnym kolorze RAL. Daj się zainspirować. Terminy i koszty dostaw uzależnione są od ilości zamawianej stali. W przypadku krótkich terminów dostaw możemy nawet dostarczyć kilka kolorów posiadanych na magazynie.

Masz więcej pytań? Zadźwoń do nas!

Polar / Ścienne płyty warstwowe

Fasada budynku przemysłowego pod klucz

Ściana Polar to kompletny system ścienny oparty na płytach warstwowych. Zawiera wszystkie niezbędne obramowania otworów, łączniki i obróbki wykończeniowe. W systemie ściennym Polar dostępne są różne grubości izolacji oraz różne typy profilacji paneli.

Składają się z dwóch profilowanych powlekanych paneli stalowych, wytwarzanych metodą walcowania na zimno, między którymi fabrycznie wtryskiwana jest bezfreonowa pianka poliuretanowa. Łączenie na pióro i wpust zapewnia szczelność.

Aby uzyskać więcej informacji o produkcie, skontaktuj się z nami!

Projekt / Elewacja architektoniczna

elewacja hali przemysłowej indywidualnie zaprojektowanej

Jako wizualny symbol, elewacja budynku definiuje jak jest odbierana Twoja firma i kształtuje otoczenie. Dostępnych jest mnóstwo materiałów, kształtów i kolorów, aby nadać hali charakterystyczny wygląd.

Astron oferuje ogromną gamę różnych opcji i możliwych jest wiele rozwiązań: półprzezroczyste poliwęglany, stal nierdzewna lub “ruda” stal, okładziny drewniane, szkło, cegły lub w trwałe materiały elewacyjne. Na życzenie możemy zaplanować i wykonać elewacje indywidualnie według Państwa życzeń. Po prostu zadzwoń do nas, możemy przedyskutować!

 • Fasada hali przemysłowej. Szeroki wybór materiałów, kształtów i kolorów

DACH

# Maksymalna szczelność

Dach hali Astron to kompletny produkt. Nie tylko chroni budynek i jego wnętrze przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi, ale ma również wiele innych funkcji do spełnienia. Na przykład Astron zapewnia izolację termiczną, dźwiękoszczelność i odprowadzenie wody deszczowej za pomocą ekonomicznego i łatwego w utrzymaniu systemu rynnowego. Dachy hal są również idealne do umieszczenia systemu fotowoltaicznego: Wielu klientów Astron już wykorzystuje swoje dachy do przyjaznego dla środowiska wytwarzania energii.

Dachy Astron zapewniają wieloletnie użytkowanie i najwyższą wodoszczelność. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu. Dachy są łatwe w montażu i stanowią atrakcyjne i ekonomiczne rozwiązanie. Dostępna jest szeroka gama zintegrowanych akcesoriów.

LMR / Najszczelniejszy dach na świecie

Montażyści montujący system dachowy LMR600, gwarancja trwałości i wodoszczelności

LMR600 to niekwestionowany lider wśród systemów dachowych! Ten dach na rąbek stojący składa się z paneli o szerokości modularnej 600 mm z przetłoczeniami o wysokości 50 mm.

Każdy panel jest mocowany za pomocą specjalnego klipu, co umożliwia rozszerzanie i kurczenie się w obu kierunkach. Nie stosuje się bezpośrednio śrub, więc nie ma otworów w dachu. Zapewnia to najwyższą szczelność!

LMR600 to idealne rozwiązanie do mocowania paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Masz pytania? Po prostu nas zapytaj!

Polar / Dachowe płyty warstwowe

Panele dachowe Polar

Panele Polar składają się z dwóch profilowanych, paneli stalowych powlekanych, wytwarzanych metodą walcowania na zimno, między którymi fabrycznie wtryskiwana jest bezfreonowa pianka poliuretanowa. W systemie dachowym z płyt warstwowych Polar dostępne są różne grubości izolacji i profile paneli.

Oferujemy ogromną różnorodność rodzajów płyt Polar, dlatego możliwy jest dowolny kolor lub kształt oraz różne wartości współczynnika U.

Szukasz trwałego rozwiązania? Zapytaj nas, a my z przyjemnością dostarczymy Ci idealny produkt!

LPR / Szybki i wydajny system dachowy

System dachowy LPR1000

W systemie dachowym LPR1000 stalowe panele są przykręcane do dachu na zakładkę.

Panele profilowane o dużej rozpiętości mają szerokość modularną 1000 mm i grubość nominalną 0,5mm, przy użyciu stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie (S550). Mocowanie odbywa się za pomocą samowiercących wkrętów ze stali nierdzewnej, bezpośrednio do konstrukcji drugorzędowej. Jest to bardzo szybkie i wydajne rozwiązanie dla pokrycia dachowego budynków przemysłowych.

Dostępne są różne opcje kolorystyczne. Wystarczy do nas zadzwonić, aby sprawdzić szczegóły.

OKNA, DRZWI & BRAMY

# Detale, które mają znaczenie

Typowa synergia otoczenia zewnętrznego z wewnętrznym, zdrowa atmosfera pracy, szybki załadunek lub rozładunek. Nasze systemy bram i drzwi zapewniają dostosowaną do indywidualnych potrzeb “synergię” między człowiekiem, ciężarówką i budynkiem. Poziome i pionowe pasma świetlne oraz okna wpuszczają do budynku naturalne światło i dają wiele możliwości indywidualnej aranżacji.

Zakres dostawy

 • Bramy przemysłowe
 • Bramy
 • Okna
 • Panele półprzezroczyste
 • Świetliki kopułkowe

FOTOWOLTAIKA

# Wpuść trochę słońca

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej na dachu nowoczesnej firmy jest dzisiaj tak samo ważne, jak posiadanie bieżącej wody i łącza internetowego. Aby Twoja instalacja fotowoltaiczna okazała się sukcesem, musi być zainstalowana na powierzchni dachu Twojej firmy i dostosowana do Twoich potrzeb. Budynki magazynowe, hale produkcyjne czy obiekty logistyczne – każdy typ budynku ma inne wymagania względem instalacji fotowoltaicznej. Nasz system dachowy jest na to przygotowany.

 • Panele fotowoltaiczne dla hal przemysłowych

BELKI PODSUWNICOWE

# Heavy metal in the sky

Suwnice pomostowe wykorzystują najnowsze technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa procesów i produktywności klientów. Jednak kluczem do sukcesu jest bezpieczna belka podsuwnicowa - najlepiej wyprodukowana, dostarczona i zmontowana bezpośrednio z konstrukcją budynku - z jednego źródła, przez firmę Astron.

Zakres dostawy:

 • >> Bramy przemysłowe
 • >> Bramy
 • >> Okna
 • >> Panele półprzezroczyste
 • >> Świetliki kopułkowe
 • Jak wyglądają Twoje wymagania co do poszczególnych części hali? Ile wolnego miejsca potrzebujesz? Gdzie powinny się znajdować pomieszczenia socjalne? Przemyślany układ budynku jest warunkiem koniecznym pomyślnego funkcjonowania biznesu. Z nami uzyskasz właściwie zorganizowaną przestrzeń, której potrzebujesz.

  150 kompetentnych projektantów i inżynierów w Astron czeka, aby zapewnić najlepsze doradztwo i kompleksową usługę.

POD KLUCZ....Z JEDNEGO ŹRÓDŁA

# 3-2-1 … zaczynamy! 

3, 2, 1 – i już skończone. To, co wciąż zadziwia firmy budowlane, jest dla nas całkiem normalne: budujemy jakość w możliwie najlepszym czasie. Większość elementów systemu jest produkowana we własnych zakładach produkcyjnych: niezależnie od pogody, w określonych procesach i przy użyciu najnowszych technologii. Dopiero montaż końcowy odbywa się na placu budowy – przez naszych montażystów, którzy doskonale ze sobą współpracują.

Jedynie dobrze wykonany projekt sprawia, że hala jest efektywna. To dobrze, że możesz na nas liczyć w kwestii kompleksowego doświadczenia w branży. Niezależnie od tego, czy chodzi o części samochodowe, tworzywa sztuczne, żywność lub farmaceutyki, magazynowanie czy produkcję – wiemy wszystko o halach i ich wyposażeniu, łącznie z  drogami komunikacyjnymi, zasilaniem i wymaganiami dotyczącymi posadzki hali. Chętnie zaopiekujemy się również suwnicami, instalacją sprężonego powietrza, elementami mechanicznymi czy wyposażeniem pomieszczeń biurowych i socjalnych. Jako główny wykonawca wyposażymy Twoją halę we wszystko, czego potrzebujesz – w sposób funkcjonalny i ekonomiczny.

Woda, ciepło, gazy techniczne, świeże powietrze – usługi budowlane są dla nas stałym elementem ogólnej koncepcji. Od samego początku nasi projektanci ściśle współpracują z ekspertami z zakresu zarządzania budynkiem. W interdyscyplinarnych zespołach zastanawiamy się, jak w sposób najbardziej konstruktywny i ekonomiczny zrealizować Twoją halę. Rezultat: budynek, w którym wszystkie technologie są ze sobą powiązane w najlepszy możliwy sposób i są dostosowane do wymagań konstrukcyjnych.

KONSERWACJA

# Zależy nam! 

REGULARNE PRZEGLĄDY

Budynki Astron są produkowane z materiałów najwyższej jakości i są znane z wieloletniej trwałości, niezależnie od końcowego zastosowania i lokalnych warunków środowiskowych. Jednak regularne kontrole zmaksymalizują wydajność i żywotność Twojego budynku Astron. Po dokonaniu dużej inwestycji sensowne jest przestrzeganie programu planowych przeglądów i konserwacji, aby zapewnić utrzymanie budynku w doskonałym stanie. Pomożemy Ci z odpowiednim programem konserwacji!

PRODUKTY WYSOKIEJ JAKOŚCI

Twój budynek został zaprojektowany i wykonany z myślą o jak najdłuższej żywotności. Wykorzystanie wysokiej jakości surowców oraz wysokie specyfikacje techniczne i produkcyjne minimalizują wpływ warunków atmosferycznych i innych czynników środowiskowych. Obciążenia wiatrem i śniegiem zostały uwzględnione w projekcie konstrukcyjnym, zmniejszając w ten sposób ryzyko poważnych szkód spowodowanych przez warunki atmosferyczne.

ANTI-AGING

Równocześnie, zagrożenia przedwczesnym starzeniem się budynku, wpływem kwaśnych deszczy, spalin samochodowych, chemikaliów rolniczych i innych form zanieczyszczenia środowiska zostały zmniejszone dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanych powłok ochronnych na powierzchniach ścian i dachów. Ponadto okładziny ścienne i dachowe oraz systemy mocowań obejmują uszczelnienia i taśmy uszczelniające, które mają optymalną odporność na warunki atmosferyczne, promienie ultrafioletowe i starzenie się. Technologia budowlana i doświadczenie Astron zmniejszają ryzyko przedwczesnego starzenia się i innych form uszkodzeń. Zaplanowany program konserwacji jeszcze bardziej wydłuży żywotność. Budynek – podobnie jak samochód – zapewnia lepszą obsługę, jeśli jest odpowiednio konserwowany.