Budowa hal dla przemysłu spożywczego

ze ściśle ustalonym budżetem i realizacją na czas!


Chcesz zbudować halę dla przemysłu spożywczego?

Twój zakład produkcji rolno-spożywczej musi dostosowywać się do ciągłych zmian na rynku lub nowych technologii, bez względu na to, czy zajmujesz się napojami, drobiem, mięsem, rybami, nabiałem czy produktami roślinnymi. Dodatkowo produkcja w coraz większym stopniu podlega pod rygorystyczne normy produkcyjne dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Ze względu na ryzyko zanieczyszczenia zakład spożywczy wymaga restrykcyjnych rozwiązań produkcyjnych i złożonych procesów, takich jak instalacja higienicznego, sterylnego systemu przetwarzania.

Nasz zespół będzie ściśle z Tobą współpracować, aby zidentyfikować i ocenić różne możliwości, rozwiązania technologiczne, pomysły i alternatywy w ramach określonego przez Ciebie zakresu projektu. Astron jest producentem hal stalowych, który posiada ponad 50 letnie doświadczenie w kompleksowej realizacji dużych i małych zakładów przetwórstwa spożywczego. Wśród naszych Klientów znajdują się między innymi Hipp, Bonduelle, Danone, Coca-Cola, Heineken, Nemiroff itp.

Nasze know-how: doradztwo, projektowanie, produkcja i montaż.

Hale dla branży spożywczej
Świeża żywność w hali dla przemysłu spożywczego
Zakład przetwórstwa żywności i napojów

Jakie wymagania powinna spełniać hala stalowa dla przemysłu spożywczego?

>>  Żywność dostępna szybciej i po niższych kosztach

Stosujemy konstrukcje modułowe i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Dlatego własnie z Astron kompletny projekt i produkcja Twojego budynku trwa zwykle od 10 do 12 tygodni. Budowa jest prowadzona przez certyfikowanych montażystów i trwa 4 – 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu.

Nasza strategia przynosi znaczące, namacalne wyniki biznesowe poprzez skrócenie procesu budowy o sześć do ośmiu miesięcy w porównaniu ze standardowym procesem realizacji obiektu przemysłowego.

Twój zakład produkcji może być dostępny szybciej i taniej
Widok wnętrza budynku dla przemysłu spożywczego. Rozwiązania dla hal przemysłowych pod klucz.
Krótki czas realizacji nowoczesnych hal przemysłowych

>> Elastyczność i zwinność: szybko i w łatwy sposób!

Firmy przetwórstwa żywności i napojów dążą do elastycznej i wydajnej produkcji. Szybkie uruchomienie obiektu przy ograniczonym budżecie staje się coraz ważniejsze. Ponieważ elastyczność ma kluczowe znaczenie, nasze zespoły proponują podejście oparte na ścisłej współpracy, aby szybko uruchomić nowy zakład produkcyjny. 

Skontaktuj się z naszym dedykowanym zespołem ekspertów!

+48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

 

>> Higiena i bezpieczeństwo to priorytet numer jeden

Doskonała higiena hali produkcyjnej dla przemysłu spożywczego jest niezwykle ważna. Utrzymanie czystego i bezpiecznego otoczenia zaczyna się od zaprojektowania i wybudowania nowoczesnego zakładu. Przechowywanie żywności rodzi również wysokie wymagania w zakresie ochrony przed promieniowaniem UV, ochrony przed szkodnikami i zachowania określonej temperatury. Dostarczymy halę dostosowaną do Twoich procesów i technologii w taki sposób, aby wesprzeć bezpieczeństwo i wydajność.

Magazynowanie i dystrybucja świeżych truskawek. Hala przemysłowa pod klucz
Wysokiej jakości, zrównoważone i wydajne hale stalowe.
Lekka konstrukcja hali stalowej. Rozwiązania dla budynków przemysłowych pod klucz dla przemysłu spożywczego
Zoptymalizuj swoją produkcję w nowoczesnej hali

>> Szybki czas budowy i wydajność produkcji

Zaletą hal stalowych Astron jest wyższa jakość i krótszy harmonogram budowy ze sprawną produkcją w jednym z naszych zakładów i szybkim montażem na placu budowy. Inwestycje realizowane są komplesowo pod klucz wraz z pełną infrastrukturą biurowo-socjalną, wyposażeniem technologicznym oraz zagospodarowaniem terenów wokół obiektów.

>> Kontrola kosztów

Po określeniu wymiarów budynku, rodzaju szkieletu, systemu ściennego, dachowego oraz akcesoriów określamy koszt hali przemysłowej, który pozostaje taki sam przez cały okres realizacji inwestycji. Możesz być pewien, że zmieścimy się w budżecie.

Koszt projektowania oraz budowy obiektu przemysłowego stanowią jedynie około 20-30% wszystkich kosztów dla całego cyklu życia budynku, na które składa się również konserwacja, ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja, oświetlenie itp.

 

Produkcja i magazynowanie. Rozwiązania dla hal przemysłowych pod klucz dla przemysłu spożywczego

>> Projekt architektoniczny odzwierciedlający wizerunek Twojej marki

Hala dla branży spożywczej może podkreślać charakter Twojej marki, uwypuklając jej zalety i wyjątkowość, jednocześnie łącząc się harmonijnie z otoczeniem.

Zapytaj o szczegóły:  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz
 

Wspierając zrównoważony rozwój dla budynków przemysłowych harmonijnie współgrających z otoczeniem, proponujemy Państwu ścisłą współpracę w celu znalezienia wydajnych i innowacyjnych rozwiązań dla Państwa branży. Astron angażuje się w poszanowanie praw człowieka pracowników, dostawców i Klientów, a także w ochronę środowiska.

Zrealizowaliśmy hale produkcyjne dla wielu firm zajmującymi się przetwórstwem żywności i napojów, od wody czy alkoholu zaczynając, po ekologiczną żywność dla niemowląt kończąc. Mamy doświadczenie w tworzeniu optymalnych hal, które sprawdzają się w ciągu całego okresu użytkowania budynku. Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów z branży spożywczej i zapytaj o wycenę swojej hali!

 


 
 • Zrównowazony rozwój + RSE
  Hala dla branży rolno-spożywczej może być częścią ogólnej polityki zrównoważonego rozwoju, na przykład poprzez instalację elektrowni fotowoltaicznej na dachu. Twój budynek może być energetycznie autonomiczny, czyli wytwarzać tyle prądu, ile zużywa.

  ELASTYCZNE

  Hale przemysłowe, które najlepiej dostosują się do Twoich potrzeb

  # Pomysłowe rozwiązania
  Twój projekt powinien rozpocząć się na długo przed fazą budowy. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, z uwzględnieniem optymalizacji konstrukcji, energooszczędności, naturalnego oświetlenia oraz minimalizacji kosztów budowy, wykorzystując modele 3D oraz technologię modelowania informacji budowlanych (BIM). Nasza wiedza w zakresie projektowania i budowania jest oparta o wieloletnie doświadczenie jako konstruktora, producenta i montażysty funkcjonalnych hal. Wszystkie produkty Astron są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, w oparciu o sprawdzone prefabrykowane rozwiązania wypracowane przez zespół 150 inżynierów pracujących w 8 biurach projektowych w całej Europie.

  # Ewolucja rozwiązań
  Kiedy zaczynasz myśleć o nowym budynku, zazwyczaj masz w głowie wiele pomysłów - marzeń, potrzeb, obaw. W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Przekształcimy Twoje wymagania w zakresie funkcjonalności i zgodności z przepisami w realną przestrzeń. Każda faza projektu i budowy będzie przez Ciebie kontrolowana; to Ty podejmiesz decyzje dotyczące proponowanych opcji: ergonomiki, konstrukcji czy doboru materiałów dla Twojej hali przemysłowej.

  # Elastyczny kształt
  Dostosuj swój budynek do dowolnego środowiska. Kształt, warunki klimatyczne i atmosferyczne, charakterystyka glebowa i sejsmiczna - razem znajdziemy najlepszą konfigurację przyczyniającą się do rentowności Twojego projektu.

  # Przyszła rozbudowa
  Twój budynek może zostać zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłe modyfikacje w sposób najlepiej dostosowany do rozwoju Twojej firmy, bez powodowania przerw w działalności: rozbudowa, instalacja fotowoltaiczna, montowanie dźwigów i suwnic ...lub całkowita przemiana.

   

  Konstrukcja budynku silosów do przechowywania nasion o wysokości 32 m
Prefabrykowana konstrukcja stalowa dla Toyoty. Rozwiązania dla konstrukcji stalowych, projektowanie i produkcja wszystkich głównych elementów prefabrykowanej hali stalowej

INTELIGENTNE

Hale przemysłowe zoptymalizowane pod względem projektu i realizacji

# Koncepcja na wczesnym etapie
W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, pozwalając Ci wybrać spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i cechuje się największym potencjałem w zakresie przyszłego użytkowania. Uwzględnimy przy tym takie aspekty jak energooszczędność, optymalizacja oświetlenia i minimalizacja kosztów budowy. Nasz zespół ekspertów będzie koncentrował się na analizie wskazanych przez Ciebie cech budynku, systemów, elementów wyposażenia i materiałów, aby osiągnąć niezbędne funkcje przy jak najniższym koszcie przez cały okres eksploatacji, z zachowaniem wymagań w zakresie sprawności, jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

# Zawsze niezmiennie wysoka jakość 
Mamy pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, od zamówienia przez badania techniczne i produkcję po montaż hali. Wynikiem tego jest zwiększona sprawność całego procesu, co pozwala zapewnić, że odpowiedni produkt znajdzie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

# Łatwy i precyzyjny montaż
Prefabrykacja hali stalowej jest kluczem do zapewnienia precyzyjnego i szybkiego montażu Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Twoich potrzeb w zakresie dużych hal przemysłowych: wszystkie elementy budynku są dostarczane na plac budowy o właściwym czasie, co zapewnia doskonałą koordynację zadań na placu budowy.

# Inteligentna produkcja
Hale stalowe Astron są produkowane w jednym z naszych nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Precyzyjna prefabrykacja gwarantuje sprawny proces montażu. Astron wykorzystuje inteligentne profile kształtowe. Wszystkie produkty są zapakowane w wydajny i ekonomiczny sposób. Pięciokrotne mniejszy rozmiar oznacza pięciokrotnie mniejsze koszty dostawy. Budynek o powierzchni 100 m² mieści się na jednej ciężarówce.

  OPTYMALNE

  Ekonomiczny całkowity koszt budynku

  # Szybka realizacja
  Hale Astron to najlepszy wybór, gdy masz napięty harmonogram budowy hali przemysłowej. Konstrukcja jest produkowana w sposób modułowy, co skraca proces realizacji. Oszczędzasz również dodatkowe 20% lub więcej czasu budowy dzięki standaryzowanym częściom i połączeniom.

  # Najbardziej zrównoważone rozwiązanie
  Oszczędności wynikające ze wzrostu wydajności są podstawą naszej strategii. Naszym celem jest znalezienie najlepszego pragmatycznego rozwiązania dla naszych klientów dla wydajnego i zrównoważonego budynku. W Astron opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które służą klientom nie tylko dzisiaj, ale przez cały okres eksploatacji ich budynków.

  # Zmniejszone koszty eksploatacji i konserwacji
  Projektujemy i produkujemy hale z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz trwałych produktów minimalizuje wpływ pogody i innych czynników środowiska. Najwyższe standardy produkcji i jakości zostały potwierdzone przez niezależne firmy certyfikujące. Wdrożyliśmy i przestrzegamy systemów i metod, takich jak strategia zero defektów, 5S, Kanban, system ciągłego doskonalenia, kontrola jakości montażu i program utrzymania ruchu.

  Przykład prefabrykowanego budynku stalowego o ciekawej architekturze
Duże hale przemysłowe i magazynowe

ARCHITEKTONICZNE

Wolność w każdym aspekcie

# Duża swoboda projektowania
Twój budynek reprezentuje Twoją firmę, więc zaprojektujemy Twoją halę w zgodzie z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

# Elastyczna forma
Od najprostszej po najbardziej wyrafinowaną architekturę, kształt Twojego budynku można łatwo dostosować do wymiarów i cech Twojej nieruchomości.

# Swobodny wybór elewacji
Astron oferuje wiele indywidualnych opcji dotyczących elewacji – metal, kamień, drewno lub zieleń. Wybierz materiały elewacyjne, które będą idealnie pasować do marki Twojej firmy.

# Spójność z otoczeniem
Niezależnie od tego, jakie jest Twoje najbliższe otoczenie: centrum miasta, teren przemysłowy, centrum handlowe – spełnienie wymagań urbanistycznych jest dla Astron najwyższym priorytetem.

# Rozwiązanie BIM
Twój budynek przemysłowy będzie zaprojektowany i narysowany w 3D, dzięki czemu funkcje BIM można zintegrować już na wstępnym etapie projektowania.

  NIEZAWODNE

  Szybki i wydajny proces

  # Dostawa z jednego źródła
  Astron pomoże zrealizować Twoje pomysły - w ustalonych ramach czasowych i budżecie. Stosujemy system modułowy i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Zaprojektowanie i wyprodukowanie kompletnego budynku zajmuje zwykle tylko 10-12 tygodni. Certyfikowani monterzy mogą ukończyć budowę w ciągu zaledwie 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Jedna osoba kontaktowa obsługuje proces od początku do końca, dbając o wszystkie szczegóły i kontakt z Tobą aż do ukończenia hali.

  # Inteligentne rozwiązanie
  Inteligentne podejście do projektowania i realizacji hali stalowej skutkuje wysoką jakością i trwałością. Nasze systemy budowlane są projektowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi budynków wyższej jakości i lepszych parametrów konstrukcyjnych.

  # Nowoczesne podejście
  Od samego początku konfigurujemy Twój budynek zgodnie z Twoimi potrzebami. Od planowania poprzez produkcję, aż po końcowy montaż, wszyscy nasi pracownicy są w pełni zaangażowani w proces powstawania budynku.

  # Duże wolne rozpiętości
  Hale stalowe Astron to wolna przestrzeń bez podpór pośrednich do 100 m. Hale o dużej wolnej przestrzeni są niezbędne w szczególności dla tych zastosowań przemysłowych, w których szczególnie ważna jest elastyczność, np. ze względu na częste zmiany procesów.

  Szybszy montaż. Hale przemysłowe Astron
Zrównoważony budynek minimalizujący ślad węglowy

EKOLOGICZNE

Oszczędność energii od projektowania do użytkowania

# Od A do Z
W Astron staramy się spełniać wszystkie potrzeby budowlane naszych Klientów w każdym aspekcie naszej działalności, zwracając szczególną uwagę na zrównoważony rozwój oraz zapewniając uproszczony i bardziej przyjazny dla środowiska sposób realizacji projektu budowlanego. Astron jest jednym z pierwszych graczy na rynku, który dostarczył ekonomiczne rozwiązania dla „budynków o niemal zerowym zużyciu energii” NZEB do zastosowań przemysłowych.

# Stal promuje zrównoważony rozwój
W dzisiejszych budynków stalowych wykorzystuje się stal z recyklingu, którą można również poddać recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania hali.  Oznacza to, że konstrukcja stalowa przewyższa wszystkie konstrukcje wykonane z innych materiałów budowlanych pod względem wpływu na środowisko.

# Certified approach
Astron jest regularnie oceniany przez EcoVadis, międzynarodową organizację zajmującą się zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Ocena koncentruje się na globalnych łańcuchach dostaw, czyli sieci relacji między zaopatrzeniem, produkcją i sprzedażą. Na przykład nasze zoptymalizowane wykorzystanie surowców i wysoki wskaźnik recyklingu zostały ocenione bardzo pozytywnie. Doceniono również optymalizację energetyczną hal Astron oraz wsparcie certyfikatów LEED i BREAM. Rezultatem są energooszczędne hale stalowe, które odznaczają się szybkością budowy, najwyższą jakością oraz najniższym ryzykiem.