Centra danych dla infrastruktury krytycznej IT

Zbudujemy Twoje centrum danych - szybko i bezpiecznie!


Centrum przetwarzania danych lub infrastruktura krytyczna dla usług w chmurze, e-commerce lub przechowywania infrastruktury IT

Zapotrzebowanie na budowę data center jest coraz większe ze względu na ciągły rozwój serwisów streamingowych, sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy, usług w chmurze itp. Potrzebujesz dużego centrum danych?

Posiadamy doświadczenie i wiedzę potrzebną do realizacji budynku idealnie dopasowanego do wymagań centrum danych.

Zapewnienie bezpieczeństwa w dużym centrum danych jest z pewnością sprawą najważniejszą.  Pierwsze kroki to wybór idealnej lokalizacji oraz konstrukcji budynku. Aby obiekt zapewnił bezpieczeństwo mieszczącego się w nim centrum danych, budynek musi być odpowiednio wykonany a pomieszczenia tak rozplanowane, aby wszystkie miejsca były objęte systemami nadzoru wizyjnego.

I bardzo ważne: szczelny dach i powłoka ochronna budynku. Mamy w tym duże doświadczenie i chętnie Ci doradzimy najlepsze rozwiązanie!

Obiekt o znaczeniu krytycznym dla handlu elektronicznego
W ciągu ponad 59 lat działalności zbudowaliśmy centra danych dla znanych marek
To centrum przechowywania danych w Bazylei ma prążkowaną fasadę wykonaną zarówno z perforowanych, jak i litych paneli stalowych. Prefabrykowane hale stalowe dla centrum danych.
Astron zrealizował centra danych dla głównych graczy na rynku
Centrum danych dla usług w chmurze, e-commerce. Hale stalowe Astron pod data center
Centrum danych spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i wodoszczelności.

Nowe centrum danych — bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

>>  Wysoki standard bezpieczeństwa jest bezwzględnym wymogiem dla infrastruktury krytycznej

Budowa centrum przetwarzania danych jest zupełnie innym wyzwaniem niż budowa standardowych hal stalowych. Musi ona uwzględniać specjalistyczne wymagania w zakresie bezpieczeństwa, łączności i dostępności. Oprócz planu piętra budynku i podstawowych czynników, takich jak niezawodność i jakość, bezwzględnie ważna jest fizyczna ochrona serwerów. Stabilna konstrukcja ze szczelnymi ścianami i przede wszystkim szczelnym dachem. Opracowaliśmy w tym celu system, w którym trzy niezależne i szczelne warstwy dachu są budowane jedna na drugiej.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania, które obejmują doradztwo, projektowanie, produkcję i budowę, wszystko od jednego dostawcy.

Potrzebujesz więcej informacji?  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Tworzenie bezpiecznych, skalowalnych i wydajnych obiektów o znaczeniu krytycznym. Konstrukcje stalowe dla centrum danych.
Tworzenie bezpiecznych, skalowalnych i wydajnych obiektów o znaczeniu krytycznym.
Prefabrykowane hale stalowe dla centrów danych
Nasze doświadczenie pomoże zapewnić integralność i funkcjonalność Twojego centrum danych.

>> Znajdź rzetelne rozwiązanie

Budowa centrum danych wymaga wiedzy z dziedziny inżynierii budowlanej, systemów elektrycznych, HVAC, instalacji sanitarnych, pomp paliwowych, sieciowania, bezpieczeństwa fizycznego i cyberbezpieczeństwa.

Astron został wybrany przez wielu światowych graczy w dziedzinie usług w chmurze, a także przez rosnącą listę firm, które budują własne centra danych. W rezultacie Astron zaprojektował i wyprodukował wiele projektów między innymi dla Supernap, STACK EMEA, Quickline Business, Yandex.

Jeśli szukasz profesjonalnego partnera, który zapewni ci najwyższej jakości, zoptymalizowany budynek dla centrum przetwarzania danych, to Astron jest firmą, na którą możesz polegać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

>> Jak zbudować wysokiej jakości data center?

# Budowa na czas: Zaprojektujemy, wyprodukujemy i zbudujemy Twoje centrum danych, według ściśle określonego budżetu i harmonogramu.

# Niezawodność i łatwość utrzymania: Zaprojektujemy dla Ciebie centrum przetwarzania danych na poziomie bezpieczeństwa Tier III lub Tier IV, gwarantując, że awaria dowolnego elementu nie wpłynie na dostępność świadczonych usług.

Konstrukcja stalowa dla centrum danych
Zaprojektujemy, wyprodukujemy i zbudujemy twoje centrum danych, zgodnie z ustalonym budżetem i według ustalonego harmonogramu
konstrukcja stalowa dla centrum danych
Potrójny, łatwy w utrzymaniu dach dla centrum danych: bezpieczeństwo i wygoda

#Kontrola wszystkich kosztów: Całkowita kontrola kosztów przyszłej eksploatacji, konserwacji i napraw.

#Architektura i technologia: Wysokiej jakości, wyrafinowany architektonicznie projekt, który odzwierciedli wizerunek Twojej firmy.

#Maksymalna elastyczność: Spełniamy wyjątkowe wymagania w zakresie kontroli i bezpieczeństwa.

#Zrównoważony rozwój: Centrum danych może być częścią Twojej strategii zrównoważonego rozwoju. Rozwiązanie budowlane może zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie być energooszczędne i zrównoważone.

Astron zapewnia inteligentne i ekonomiczne rozwiązania dla Data Center.

 


 

 

 

Nowy kompleks o powierzchni 6000 m2 dla centrum danych beeline
Centrum danych może być częścią ogólnej polityki zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
centrum danych Yandex. Astron Buildings dla projektów data center
Rozwiązanie konstrukcyjne Astron zwiększa wydajność nowoczesnych centrów danych

Czy planujesz budowę swojego Data Center poza Polską?

Astron jest do Twojej dyspozycji! Zapewniając dedykowanego menadżera projektu, otrzymasz pełne wsparcie w realizacji swojej inwestycji w Polsce oraz całej Europie.

Posiadając ogromne doświadczenie i wiedzę branżową będziemy wspierać Cię na każdym etapie realizacji Twojego data center. Nasz zespół ponad 150 inżynierów zlokalizowanych w 8 biurach projektowych zapewni wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać pracę na czas i w ramach ustalonego budżetu. 

  ELASTYCZNE

  Hale przemysłowe, które najlepiej dostosują się do Twoich potrzeb

  # Pomysłowe rozwiązania
  Twój projekt powinien rozpocząć się na długo przed fazą budowy. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, z uwzględnieniem optymalizacji konstrukcji, energooszczędności, naturalnego oświetlenia oraz minimalizacji kosztów budowy, wykorzystując modele 3D oraz technologię modelowania informacji budowlanych (BIM). Nasza wiedza w zakresie projektowania i budowania jest oparta o wieloletnie doświadczenie jako konstruktora, producenta i montażysty funkcjonalnych hal. Wszystkie produkty Astron są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, w oparciu o sprawdzone prefabrykowane rozwiązania wypracowane przez zespół 150 inżynierów pracujących w 8 biurach projektowych w całej Europie.

  # Ewolucja rozwiązań
  Kiedy zaczynasz myśleć o nowym budynku, zazwyczaj masz w głowie wiele pomysłów - marzeń, potrzeb, obaw. W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Przekształcimy Twoje wymagania w zakresie funkcjonalności i zgodności z przepisami w realną przestrzeń. Każda faza projektu i budowy będzie przez Ciebie kontrolowana; to Ty podejmiesz decyzje dotyczące proponowanych opcji: ergonomiki, konstrukcji czy doboru materiałów dla Twojej hali przemysłowej.

  # Elastyczny kształt
  Dostosuj swój budynek do dowolnego środowiska. Kształt, warunki klimatyczne i atmosferyczne, charakterystyka glebowa i sejsmiczna - razem znajdziemy najlepszą konfigurację przyczyniającą się do rentowności Twojego projektu.

  # Przyszła rozbudowa
  Twój budynek może zostać zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłe modyfikacje w sposób najlepiej dostosowany do rozwoju Twojej firmy, bez powodowania przerw w działalności: rozbudowa, instalacja fotowoltaiczna, montowanie dźwigów i suwnic ...lub całkowita przemiana.

   

  Konstrukcja budynku silosów do przechowywania nasion o wysokości 32 m
Prefabrykowana konstrukcja stalowa dla Toyoty. Rozwiązania dla konstrukcji stalowych, projektowanie i produkcja wszystkich głównych elementów prefabrykowanej hali stalowej

INTELIGENTNE

Hale przemysłowe zoptymalizowane pod względem projektu i realizacji

# Koncepcja na wczesnym etapie
W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, pozwalając Ci wybrać spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i cechuje się największym potencjałem w zakresie przyszłego użytkowania. Uwzględnimy przy tym takie aspekty jak energooszczędność, optymalizacja oświetlenia i minimalizacja kosztów budowy. Nasz zespół ekspertów będzie koncentrował się na analizie wskazanych przez Ciebie cech budynku, systemów, elementów wyposażenia i materiałów, aby osiągnąć niezbędne funkcje przy jak najniższym koszcie przez cały okres eksploatacji, z zachowaniem wymagań w zakresie sprawności, jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

# Zawsze niezmiennie wysoka jakość 
Mamy pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, od zamówienia przez badania techniczne i produkcję po montaż hali. Wynikiem tego jest zwiększona sprawność całego procesu, co pozwala zapewnić, że odpowiedni produkt znajdzie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

# Łatwy i precyzyjny montaż
Prefabrykacja hali stalowej jest kluczem do zapewnienia precyzyjnego i szybkiego montażu Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Twoich potrzeb w zakresie dużych hal przemysłowych: wszystkie elementy budynku są dostarczane na plac budowy o właściwym czasie, co zapewnia doskonałą koordynację zadań na placu budowy.

# Inteligentna produkcja
Hale stalowe Astron są produkowane w jednym z naszych nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Precyzyjna prefabrykacja gwarantuje sprawny proces montażu. Astron wykorzystuje inteligentne profile kształtowe. Wszystkie produkty są zapakowane w wydajny i ekonomiczny sposób. Pięciokrotne mniejszy rozmiar oznacza pięciokrotnie mniejsze koszty dostawy. Budynek o powierzchni 100 m² mieści się na jednej ciężarówce

  OPTYMALNE

  Ekonomiczny całkowity koszt budynku

  # Szybka realizacja
  Hale Astron to najlepszy wybór, gdy masz napięty harmonogram budowy hali przemysłowej. Konstrukcja jest produkowana w sposób modułowy, co skraca proces realizacji. Oszczędzasz również dodatkowe 20% lub więcej czasu budowy dzięki standaryzowanym częściom i połączeniom.

  # Najbardziej zrównoważone rozwiązanie
  Oszczędności wynikające ze wzrostu wydajności są podstawą naszej strategii. Naszym celem jest znalezienie najlepszego pragmatycznego rozwiązania dla naszych klientów dla wydajnego i zrównoważonego budynku. W Astron opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które służą klientom nie tylko dzisiaj, ale przez cały okres eksploatacji ich budynków.

  # Zmniejszone koszty eksploatacji i konserwacji
  Projektujemy i produkujemy hale z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz trwałych produktów minimalizuje wpływ pogody i innych czynników środowiska. Najwyższe standardy produkcji i jakości zostały potwierdzone przez niezależne firmy certyfikujące. Wdrożyliśmy i przestrzegamy systemów i metod, takich jak strategia zero defektów, 5S, Kanban, system ciągłego doskonalenia, kontrola jakości montażu i program utrzymania ruchu. 

  Przykład prefabrykowanego budynku stalowego o ciekawej architekturze
Duże hale przemysłowe i magazynowe

ARCHITEKTONICZNE

Wolność w każdym aspekcie

# Duża swoboda projektowania
Twój budynek reprezentuje Twoją firmę, więc zaprojektujemy Twoją halę w zgodzie z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

# Elastyczna forma
Od najprostszej po najbardziej wyrafinowaną architekturę, kształt Twojego budynku można łatwo dostosować do wymiarów i cech Twojej nieruchomości.

# Spójność z otoczeniem
Niezależnie od tego, jakie jest Twoje najbliższe otoczenie: centrum miasta, teren przemysłowy, centrum handlowe – spełnienie wymagań urbanistycznych jest dla Astron najwyższym priorytetem.

# Swobodny wybór elewacji
Astron oferuje wiele indywidualnych opcji dotyczących elewacji – metal, kamień, drewno lub zieleń. Wybierz materiały elewacyjne, które będą idealnie pasować do marki Twojej firmy.

# Rozwiązanie BIM
Twój budynek przemysłowy będzie zaprojektowany i narysowany w 3D, dzięki czemu funkcje BIM można zintegrować już na wstępnym etapie projektowania.

  NIEZAWODNE

  Szybki i wydajny proces

  # Dostawa z jednego źródła
  Astron pomoże zrealizować Twoje pomysły - w ustalonych ramach czasowych i budżecie. Stosujemy system modułowy i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Zaprojektowanie i wyprodukowanie kompletnego budynku zajmuje zwykle tylko 10-12 tygodni. Certyfikowani monterzy mogą ukończyć budowę w ciągu zaledwie 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Jedna osoba kontaktowa obsługuje proces od początku do końca, dbając o wszystkie szczegóły i kontakt z Tobą aż do ukończenia hali.

  # Inteligentne rozwiązanie
  Inteligentne podejście do projektowania i realizacji hali stalowej skutkuje wysoką jakością i trwałością. Nasze systemy budowlane są projektowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi budynków wyższej jakości i lepszych parametrów konstrukcyjnych.

  # Nowoczesne podejście
  Od samego początku konfigurujemy Twój budynek zgodnie z Twoimi potrzebami. Od planowania poprzez produkcję, aż po końcowy montaż, wszyscy nasi pracownicy są w pełni zaangażowani w proces powstawania budynku.

  # Duże wolne rozpiętości
  Hale stalowe Astron to wolna przestrzeń bez podpór pośrednich do 100 m. Hale o dużej wolnej przestrzeni są niezbędne w szczególności dla tych zastosowań przemysłowych, w których szczególnie ważna jest elastyczność, np. ze względu na częste zmiany procesów.

  Szybszy montaż. Hale przemysłowe Astron
Zrównoważony budynek minimalizujący ślad węglowy

EKOLOGICZNE

Oszczędność energii od projektowania do użytkowania

# Od A do Z
W Astron staramy się spełniać wszystkie potrzeby budowlane naszych Klientów w każdym aspekcie naszej działalności, zwracając szczególną uwagę na zrównoważony rozwój oraz zapewniając uproszczony i bardziej przyjazny dla środowiska sposób realizacji projektu budowlanego. Astron jest jednym z pierwszych graczy na rynku, który dostarczył ekonomiczne rozwiązania dla „budynków o niemal zerowym zużyciu energii” NZEB do zastosowań przemysłowych.

# Stal promuje zrównoważony rozwój
W dzisiejszych budynków stalowych wykorzystuje się stal z recyklingu, którą można również poddać recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania hali.  Oznacza to, że konstrukcja stalowa przewyższa wszystkie konstrukcje wykonane z innych materiałów budowlanych pod względem wpływu na środowisko.

# Certyfikowane podejście
Astron jest regularnie oceniany przez EcoVadis, międzynarodową organizację zajmującą się zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Ocena koncentruje się na globalnych łańcuchach dostaw, czyli sieci relacji między zaopatrzeniem, produkcją i sprzedażą. Na przykład nasze zoptymalizowane wykorzystanie surowców i wysoki wskaźnik recyklingu zostały ocenione bardzo pozytywnie. Doceniono również optymalizację energetyczną hal Astron oraz wsparcie certyfikatów LEED i BREAM. Rezultatem są energooszczędne hale stalowe, które odznaczają się szybkością budowy, najwyższą jakością oraz najniższym ryzykiem.