Zbudujemy Twoją chłodnię i mroźnię!

Prawie 60 lat doświadczenia w budowie chłodni i innych obiektów przemysłowych


Rozwiązania konstrukcyjne dla chłodni i mroźni

Posiadamy duże doświadczenie w budowie chłodni i mroźni oraz wszelkich instalacji i integracji systemów dla komór chłodniczych.

Nasi eksperci służą radą i doświadczeniem na każdym etapie procesu, od wstępnych konsultacji, poprzez stworzenie projektu, aż po budowę i gotowy budynek. Dzięki temu masz pewność, że Twoja chłodnia i mroźnia spełni Twoje wymagania i oczekiwania.

Podczas opracowywania Twojego projektu będziemy ściśle współpracować z Tobą, Twoimi architektami, inżynierami lub dostawcami procesów. Współpraca na wczesnym etapie procesu projektowania często prowadzi do innowacyjnych rozwiązań i oszczędności kosztów.

 

Personnes travaillant dans des entrepôts frigorifiques

Potrzebujesz chłodni, która zapewni optymalizację warunków przechowywania?

Prefabrykowane hale stalowe firmy Astron pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności poprzez uproszczenie konstrukcji i poprawę izolacji cieplnej.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małej komory chłodniczej, czy dużej komory zamrażania szokowego, chłodnie i mroźnie firmy Astron są indywidualnie zaprojektowane pod Twoje potrzeby.

Korzyści

 • Wolna rozpiętość do 100 m
 • Szybki czas realizacji
 • Precyzyjnie określony budżet
 • Niezawodne terminy

Gwarantujemy zredukowane mostki termiczne, wolną przestrzeń do 100m bez słupów pośrednich dla optymalnej instalacji urządzeń technicznych, wydajną izolację i optymalną integrację systemów chłodzenia. Budujemy hale systemowe przystosowane do integracji wszystkich procesów łańcucha chłodniczego.

Chłodnia z kilkoma strefami temperatury

Mroźnia utrzymująca temperaturę -25 stopniach Celsjusza i tuż obok cieplejsza strefa od -5 do -2 stopni Celsjusza? Dzięki naszemu procesowi budowlanemu możemy zbudować dla Ciebie magazyn mroźni i chłodni z kilkoma strefami temperatury w zakresie od -30 do +40 stopni Celsjusza.

Budowa magazynu chłodni jest dużą inwestycją, a jej realizację należy rozpocząć od opracowania dobrego projektu. Solidnie zaprojektowany budynek do szybkiego schładzania, kontroli temperatury i wilgotności, gwarantuje szybki zwrot z inwestycji i osiągnięcie optymalnego rozwoju.

Więcej informacji?  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Załadunek ciężarówki w rampie załadunkowej budynku z kontrolowaną temperaturą
Indywidualnie zaprojektowana chłodnia

Projektowanie i budowa chłodni

Planowanie i projektowanie budynków dla chłodni

Powierzchnię potrzebną do przechowywania w chłodni można obliczyć, dzieląc maksymalną ilość produktów, jaką obiekt ma obsługiwać w jednostkach objętości, przez wysokość składowania. Wysokość składowania wynosi zwykle około 2 m, czyli wysokość ładunku paletowego. Do tak określonej powierzchni należy dodać przejścia oraz przejazd dla wózków widłowych. Chętnie doradzimy Państwu indywidualne rozwiązania dedykowane dla Państwa projektu.

Zapytaj o szczegóły:  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Ouvrier travaillant dans un bâtiment à température contrôlée et triant des cerises
détail de conception de facade extérieure d'un entrepôt frigorifique concu et réalisé par Astron Buildings

Kontrola temperatury

Zapewnienie właściwego przepływu powietrza

W celu zapewnienia właściwej temperatury na powierzchni całej chłodni niezbędny jest odpowiedni przepływ powietrza. Przepływ powietrza zapewnia równomierną, stałą temperaturę. Można ją osiągnąć poprzez przerywaną pracę wentylatorów lub pracę wentylatorów w sposób ciągły przy zmniejszaniu ich prędkości, na przykład za pomocą elektronicznego systemu kontroli prędkości.

Niskie prędkości powietrza zmniejszają utratę wilgoci z produktu. Przepływ powietrza musi być zatem równomiernie rozłożony w chłodni, aby zminimalizować negatywne skutki wahań temperatury.

Planowanie technologii chłodzenia

Współpraca na wczesnym etapie procesu planowania często prowadzi do innowacyjnych projektów i oszczędności kosztów.

Kluczowym zadaniem chłodni jest utrzymywanie pożądanej temperatury i wilgotności powietrza. Stałą temperaturę zapewnia odpowiednia wydajność chłodnicza, równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza oraz precyzyjny system kontroli temperatury.

Projekt konstrukcji budynku powinien być maksymalnie dostosowany do wymagań chłodni w celu zapewnienia jak najlepszej wydajności.   

Widok wnętrza chłodni przedstawiający rozwiązania dla magazynowania
Vue intérieure d'un bâtiment à température contrôlée pour l'entreposage de fruits et légumes

Przechowywanie w chłodni o kontrolowanej temperaturze

Zwiększ czas przechowywania swoich owoców i warzyw

Potrzebujesz komór chłodniczych w których będzie stała, kontrolowana temperatura do przechowywania świeżych owoców i warzyw?

Budynki Astron są zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać szczególnym parametrom panującym wewnątrz obiektów typu chłodnia i mroźnia, takie jak wilgotność, temperatura i zapewnienie przepływu powietrza, duża różnica temperatur pomiędzy środowiskiem zewnętrznym i wewnętrznym.

Jeśli chcesz zmieścić jak najwięcej powierzchni magazynowej na istniejącej działce budowlanej, pomożemy Ci zoptymalizować zarówno układ hali jak i jej wysokość do optymalnego składowania Twoich towarów.

Chłodnia i zamrażanie szokowe ryb

Zapewnij wysoką jakość produktów w temperaturze kontrolowanej

Aby zapewnić świeżość i wysoką jakość, ryby i owoce morza należy jak najszybciej zamrozić lub schłodzić. Chłodnie i mroźnie Astron umożliwiają zaspokojenie potrzeb w zakresie chłodzenia dla całego procesu przetwórstwa ryb, od przetwarzania do przechowywania.

Mamy duże doświadczenie w tworzeniu optymalnej i niezawodnej infrastruktury do przechowywania towarów w warunkach chłodniczych o maksymalnej wydajności.

Potrzebujesz więcej informacji?  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

Widok komory chłodniczej w hali magazynowej
Vue extérieure et détail de conception d'un bâtiment pour l'entreposage frigorifique

Przechowywanie mięsa i produktów mięsnych

Wydłuż czas przechowywania mięsa i produktów mięsnych

Wymagania dotyczące przechowywania mięsa i jego przetworów są bardzo specyficzne, ponieważ stosowane są różne metody konserwacji. Czy Twój budynek musi zawierać komory wstępnego schładzania, pomieszczenia magazynowe, tunele zamrażające, spiralne zamrażarki itp.?  Oferujemy szyte na miarę osłony do komór chłodniczych.

Nasze zespoły specjalistów w pełni dostosują Twój budynek do Twoich potrzeb operacyjnych.

 

Przechowywanie owoców i warzyw

Perfekcyjne warunki dla zachowania świeżości

Perfekcyjnie zaplanowany, dopasowany do potrzeb budynek do przechowywania owoców i warzyw z odpowiednią temperaturą i wilgotnością to Twoja przepustka do tego, aby żywność zachowała świeżość i najwyższą jakość.

Dojrzewalnia bananów

Idealny smak i kolor owoców

Banany są przechowywane w określonych warunkach temperatury, wilgotności i etylenu w specjalnych pomieszczeniach z wentylacją. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu Twoich procesów zmaksymalizujemy wykorzystanie przestrzeni dzięki budynkowi dostosowanemu do Twoich potrzeb.

 

 • Optymalne wykorzystanie przestrzeni
  Zoptymalizuj układ hali pod kątem operacjimagazynowych, w tym przepływu produktów, obsługi materiałów i procesów magazynowania.
 • Zrównoważony i funkcjonalny
  Zoptymalizuj swój budynek w kierunku zrównoważonego budownictwa. Rozwiązania ekologiczne mogą obejmować koncepcję wykorzystania energii odnawialnej, zielony dach, urządzenia i sprzęt oszczędzający wodę, odpowiednią wentylację, zoptymalizowane naturalne oświetlenie itp.

  ELASTYCZNE

  Hale przemysłowe, które najlepiej dostosują się do Twoich potrzeb

  # Pomysłowe rozwiązania
  Twój projekt powinien rozpocząć się na długo przed fazą budowy. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, z uwzględnieniem optymalizacji konstrukcji, energooszczędności, naturalnego oświetlenia oraz minimalizacji kosztów budowy, wykorzystując modele 3D oraz technologię modelowania informacji budowlanych (BIM). Nasza wiedza w zakresie projektowania i budowania jest oparta o wieloletnie doświadczenie jako konstruktora, producenta i montażysty funkcjonalnych hal. Wszystkie produkty Astron są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, w oparciu o sprawdzone prefabrykowane rozwiązania wypracowane przez zespół 150 inżynierów pracujących w 8 biurach projektowych w całej Europie.

  # Ewolucja rozwiązań
  Kiedy zaczynasz myśleć o nowym budynku, zazwyczaj masz w głowie wiele pomysłów - marzeń, potrzeb, obaw. W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Przekształcimy Twoje wymagania w zakresie funkcjonalności i zgodności z przepisami w realną przestrzeń. Każda faza projektu i budowy będzie przez Ciebie kontrolowana; to Ty podejmiesz decyzje dotyczące proponowanych opcji: ergonomiki, konstrukcji czy doboru materiałów dla Twojej hali przemysłowej.

  # Elastyczny kształt
  Dostosuj swój budynek do dowolnego środowiska. Kształt, warunki klimatyczne i atmosferyczne, charakterystyka glebowa i sejsmiczna - razem znajdziemy najlepszą konfigurację przyczyniającą się do rentowności Twojego projektu.

  # Przyszła rozbudowa
  Twój budynek może zostać zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłe modyfikacje w sposób najlepiej dostosowany do rozwoju Twojej firmy, bez powodowania przerw w działalności: rozbudowa, instalacja fotowoltaiczna, montowanie dźwigów i suwnic ...lub całkowita przemiana.

   

  Konstrukcja budynku silosów do przechowywania nasion o wysokości 32 m
Prefabrykowana konstrukcja stalowa dla Toyoty. Rozwiązania dla konstrukcji stalowych, projektowanie i produkcja wszystkich głównych elementów prefabrykowanej hali stalowej

INTELIGENTNE

Hale przemysłowe zoptymalizowane pod względem projektu i realizacji

# Koncepcja na wczesnym etapie
W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, pozwalając Ci wybrać spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i cechuje się największym potencjałem w zakresie przyszłego użytkowania. Uwzględnimy przy tym takie aspekty jak energooszczędność, optymalizacja oświetlenia i minimalizacja kosztów budowy. Nasz zespół ekspertów będzie koncentrował się na analizie wskazanych przez Ciebie cech budynku, systemów, elementów wyposażenia i materiałów, aby osiągnąć niezbędne funkcje przy jak najniższym koszcie przez cały okres eksploatacji, z zachowaniem wymagań w zakresie sprawności, jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

# Zawsze niezmiennie wysoka jakość 
Mamy pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, od zamówienia przez badania techniczne i produkcję po montaż hali. Wynikiem tego jest zwiększona sprawność całego procesu, co pozwala zapewnić, że odpowiedni produkt znajdzie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

# Łatwy i precyzyjny montaż
Prefabrykacja hali stalowej jest kluczem do zapewnienia precyzyjnego i szybkiego montażu Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Twoich potrzeb w zakresie dużych hal przemysłowych: wszystkie elementy budynku są dostarczane na plac budowy o właściwym czasie, co zapewnia doskonałą koordynację zadań na placu budowy.

# Inteligentna produkcja
Hale stalowe Astron są produkowane w jednym z naszych nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Precyzyjna prefabrykacja gwarantuje sprawny proces montażu. Astron wykorzystuje inteligentne profile kształtowe. Wszystkie produkty są zapakowane w wydajny i ekonomiczny sposób. Pięciokrotne mniejszy rozmiar oznacza pięciokrotnie mniejsze koszty dostawy. Budynek o powierzchni 100 m² mieści się na jednej ciężarówce.

  OPTYMALNE

  Ekonomiczny całkowity koszt budynku

  # Szybka realizacja
  Hale Astron to najlepszy wybór, gdy masz napięty harmonogram budowy hali przemysłowej. Konstrukcja jest produkowana w sposób modułowy, co skraca proces realizacji. Oszczędzasz również dodatkowe 20% lub więcej czasu budowy dzięki standaryzowanym częściom i połączeniom.

  # Najbardziej zrównoważone rozwiązanie
  Oszczędności wynikające ze wzrostu wydajności są podstawą naszej strategii. Naszym celem jest znalezienie najlepszego pragmatycznego rozwiązania dla naszych klientów dla wydajnego i zrównoważonego budynku. W Astron opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które służą klientom nie tylko dzisiaj, ale przez cały okres eksploatacji ich budynków.

  # Zmniejszone koszty eksploatacji i konserwacji
  Projektujemy i produkujemy hale z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz trwałych produktów minimalizuje wpływ pogody i innych czynników środowiska. Najwyższe standardy produkcji i jakości zostały potwierdzone przez niezależne firmy certyfikujące. Wdrożyliśmy i przestrzegamy systemów i metod, takich jak strategia zero defektów, 5S, Kanban, system ciągłego doskonalenia, kontrola jakości montażu i program utrzymania ruchu. 

  Przykład prefabrykowanego budynku stalowego o ciekawej architekturze
Duże hale przemysłowe i magazynowe

ARCHITEKTONICZNE

Wolność w każdym aspekcie

# Duża swoboda projektowania
Twój budynek reprezentuje Twoją firmę, więc zaprojektujemy Twoją halę w zgodzie z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

# Forma podąża za strukturą
Od najprostszej po najbardziej wyrafinowaną architekturę, kształt Twojego budynku można łatwo dostosować do wymiarów i cech Twojej nieruchomości.

# Adaptacja do otoczenia
Niezależnie od tego, jakie jest Twoje najbliższe otoczenie: centrum miasta, teren przemysłowy, centrum handlowe – spełnienie wymagań urbanistycznych jest dla Astron najwyższym priorytetem.

# Swobodny wybór elewacji
Astron oferuje wiele indywidualnych opcji dotyczących elewacji – metal, kamień, drewno lub zieleń. Wybierz materiały elewacyjne, które będą idealnie pasować do marki Twojej firmy.

# Rozwiązanie BIM
Twój budynek przemysłowy będzie zaprojektowany i narysowany w 3D, dzięki czemu funkcje BIM można zintegrować już na wstępnym etapie projektowania.

  NIEZAWODNE

  Szybki i wydajny proces

  # Dostawa z jednego źródła
  Astron pomoże zrealizować Twoje pomysły - w ustalonych ramach czasowych i budżecie. Stosujemy system modułowy i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Zaprojektowanie i wyprodukowanie kompletnego budynku zajmuje zwykle tylko 10-12 tygodni. Certyfikowani monterzy mogą ukończyć budowę w ciągu zaledwie 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Jedna osoba kontaktowa obsługuje proces od początku do końca, dbając o wszystkie szczegóły i kontakt z Tobą aż do ukończenia hali.

  # Inteligentne rozwiązanie
  Inteligentne podejście do projektowania i realizacji hali stalowej skutkuje wysoką jakością i trwałością. Nasze systemy budowlane są projektowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi budynków wyższej jakości i lepszych parametrów konstrukcyjnych.

  # Nowoczesne podejście
  Od samego początku konfigurujemy Twój budynek zgodnie z Twoimi potrzebami. Od planowania poprzez produkcję, aż po końcowy montaż, wszyscy nasi pracownicy są w pełni zaangażowani w proces powstawania budynku.

  # Duże wolne rozpiętości
  Hale stalowe Astron to wolna przestrzeń bez podpór pośrednich do 100 m. Hale o dużej wolnej przestrzeni są niezbędne w szczególności dla tych zastosowań przemysłowych, w których szczególnie ważna jest elastyczność, np. ze względu na częste zmiany procesów.

  Szybszy montaż. Hale przemysłowe Astron
Zrównoważony budynek minimalizujący ślad węglowy

EKOLOGICZNE

Oszczędność energii od projektowania do użytkowania

# Od A do Z
W Astron staramy się spełniać wszystkie potrzeby budowlane naszych Klientów w każdym aspekcie naszej działalności, zwracając szczególną uwagę na zrównoważony rozwój oraz zapewniając uproszczony i bardziej przyjazny dla środowiska sposób realizacji projektu budowlanego. Astron jest jednym z pierwszych graczy na rynku, który dostarczył ekonomiczne rozwiązania dla „budynków o niemal zerowym zużyciu energii” NZEB do zastosowań przemysłowych.

# Stal promuje zrównoważony rozwój
W dzisiejszych budynków stalowych wykorzystuje się stal z recyklingu, którą można również poddać recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania hali.  Oznacza to, że konstrukcja stalowa przewyższa wszystkie konstrukcje wykonane z innych materiałów budowlanych pod względem wpływu na środowisko.

# Certyfikowane podejście
Astron jest regularnie oceniany przez EcoVadis, międzynarodową organizację zajmującą się zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Ocena koncentruje się na globalnych łańcuchach dostaw, czyli sieci relacji między zaopatrzeniem, produkcją i sprzedażą. Na przykład nasze zoptymalizowane wykorzystanie surowców i wysoki wskaźnik recyklingu zostały ocenione bardzo pozytywnie. Doceniono również optymalizację energetyczną hal Astron oraz wsparcie certyfikatów LEED i BREAM. Rezultatem są energooszczędne hale stalowe, które odznaczają się szybkością budowy, najwyższą jakością oraz najniższym ryzykiem.