Sortownie odpadów, śmieci i odpadów komunalnych

Budynki dla branży recyklingu od Astron


Poszukujesz ekonomicznego rozwiązania dla sortowni odpadów?

Zbudujemy dla Ciebie odpowiednią halę, w krótkim czasie i w ramach ustalonego budżetu.

Zapotrzebowanie na budynki w branży recyklingu znacznie wzrosło w ostatnich latach, dzięki większej świadomości i regulacjom prawnym w zakresie odzysku odpadów oraz ochrony środowiska. Coraz więcej firm stosuje model biznesowy, który minimalizuje zużycie surowców w świetle idei gospodarki o obiegu zamkniętym. Budujemy indywidualnie zaprojektowane i dostosowane do branży budynki, które mają optymalnie zaprojektowaną przestrzeń, są właściwie ocieplone i wentylowane.

Nasz zespół będzie ściśle z Tobą współpracować, aby zidentyfikować i ocenić różne możliwości, rozwiązania technologiczne, pomysły i alternatywy w ramach określonego przez Ciebie zakresu projektu. Astron posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i budowie budynków dla branży recyklingowej.  

 

Budynek idealnie dopasowany do potrzeb Inwestora.
Budynek dla sortowni odpadów - rozwiązania budowlane Astron
Budowa hali magazynowej dla sortowni odpadów.

>>  Budynek dla recyklingu dostosowany do Twoich potrzeb

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska rośnie zapotrzebowanie na budynki dla przemysłu recyklingowego, centra gospodarki odpadami, budynki z systemem magazynowania, dystrybucji i sprzedaży biomasy oraz budynki wykorzystujące energię odnawialną. Ważny jest nie tylko sam proces recyklingu, ale także budynki, w których prowadzona jest działalność i które muszą spełniać określone normy i przepisy.

Astron specjalizuje się w projektowaniu i budowie hal stalowych dla przemysłu recyklingowego. Nasze know-how: doradztwo, projektowanie, produkcja i budowa

Zakład przetwarzania odpadów
Astron specjalizuje się w projektowaniu i budowie hal stalowych dla przemysłu recyklingowego
Budynek sortowni odpadów, śmieci
Nowoczesny zakład przetwarzania odpadów.

Jakie są wymagania dotyczące budynków dla recyklingu?

>> Efektywny recykling w dobrze zaprojektowanej hali

Branża recyklingu dla sortowania i przetwarzania odpadów wymaga dobrze zaprojektowanych, wysokiej jakości hal stalowych. Muszą one być doskonale izolowane i zawsze dobrze wentylowane

Wilgoć i korozja to częste zjawiska w budynkach zajmujących się recyklingiem. Nierzadko pojawia się również wysoki poziom pyłu i hałasu. Możemy Cię przed tym uchronić dzięki dobrze zaprojektowanemu rozwiązaniu budowlanemu Astron.

W tym celu zastosujemy odpowiednią technologię, sprzęt i akcesoria, uwzględniając antresole techniczne, systemy przenośników i suwnice mostowe.

Nasz zespół ekspertów przeanalizuje wymagania określone dla Twojego nowego budynku, a następnie zoptymalizuje układ i powierzchnię hali, aby znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie w najlepszej cenie. Uwzględnimy jednocześnie koszt inwestycji dla całego okresu użytkowania budynku, gwarantując trwałość, wysoką jakość, niezawodność i bezpieczeństwo.

>> Bezpieczna gospodarka odpadami

Hale stalowe Astron zapewniają solidną ochronę przed wszelkimi warunkami pogodowymi i zapobiegają przedostawaniu się substancji zanieczyszczających do środowiska. Jednocześnie nasze hale stalowe spełniają wymogi branży recyklingowej w zakresie przepisów bezpieczeństwa.

Budowa hal magazynowych dla sortowni odpadów
Hale stalowe Astron spełniają wymogi branży recyklingowej w zakresie przepisów bezpieczeństwa.
Przykład konstrukcji dla sortowni odpadów
Możliwość zastosowania wszystkich rodzajów dużych bram w celu zagwarantowania optymalnego i bezpiecznego procesu technologicznego.

>> Maksymalne wykorzystanie przestrzeni: duża rozpiętość bez podpór pośrednich

Astron realizuje konstrukcje stalowe o dużych rozpiętościach do 100 m bez pośrednich podpór wewnętrznych co daje maksymalną przestrzeń dla swobodnego projektowania procesów operacyjnych. Oznacza to na przykład, że ciężarówki mogą z łatwością wjeżdżać i wyjeżdżać z budynku oraz wykonywać niezbędne manewry.

Duże rozpiętości w połączeniu z dowolną długością budynku dają idealne rozwiązanie dla zakładu recyklingu, składowiska, centrum gospodarki odpadami, spalarni odpadów itp.

>> Strategia zrównoważonego rozwoju

Projektujemy i realizujemy obiekty dla branży recyklingu zgodnie z ustawowymi przepisami – lokalnymi, na szczeblu krajowym i europejskim.

Twoja nowa hala przemysłowa może być też częścią Twojej strategii zrównoważonego rozwoju. Na przykład, instalując system fotowoltaiczny na dachu hali, Twój budynek może wytwarzać własną energię elektryczną na potrzeby nie tylko własne ale nawet do zasilania innych systemów lub sąsiednich budynków.

Potrzebujesz więcej informacji?  +48 885 220 088
kontakt.pl@astron.biz

 

Projektowanie i budowa obiektów sortowni odpadów
Inteligentne rozwiązanie dla zakładów gospodarki odpadami i budynków recyklingowych.
Zakłady przetwarzania odpadów
Zrównoważone budownictwo może obniżyć koszty energii i wykorzystanie surowców.

>> Kontrola nad całkowitym kosztem Twojego budynku

Po określeniu wymiarów budynku, rodzaju szkieletu, systemu ściennego, dachowego oraz akcesoriów określamy koszt hali przemysłowej, który pozostaje taki sam przez cały okres realizacji inwestycji. Możesz być pewien, że zmieścimy się w budżecie.

Zoptymalizowane planowanie i projektowanie budynku zmniejsza koszty operacyjne dla całego cyklu życia obiektu. W ciągu ostatnich 60 lat zbudowaliśmy ponad 50 000 hal i projektujemy kolejne budynki bazując na naszym wieloletnim doświadczenia. Chętnie wesprzemy Państwa naszą specjalistyczną wiedzą na temat budowy hal dla branży recyklingu i związanych z tym kosztów.

 

>> Jakość: Twój budynek zostanie zaprojektowany z myślą o stabilności, trwałości i długiej żywotności

Hale przemysłowe Astron budowane są z najwyższej jakości materiałów, gwarantując trwałość niezależnie od końcowego zastosowania obieku czy lokalnych warunków środowiskowych.

Astron posiada certyfikat ISO 9001:2015 w zakresie projektowania, produkcji i dostaw oraz jest regularnie kontrolowany przez Bureau Veritas. Wysoki standard jakości konstrukcji prefabrykowanych budynków metalowych potwierdza oznaczenie CE: Produkty Astron są zgodne z normą EN1090-2. 

 • Ponad 59 lat doświadczenia oraz 50 000 budynków referencyjnych
  Astron jest producentem i dostawcą prefabrykowanych hal stalowych, głównie do zastosowań przemysłowych. Zrealizowaliśmy ponad 50 000 budynków pod klucz w całej Europie.

  ELASTYCZNE

  Hale przemysłowe, które najlepiej dostosują się do Twoich potrzeb

  # Pomysłowe rozwiązania
  Twój projekt powinien rozpocząć się na długo przed fazą budowy. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, z uwzględnieniem optymalizacji konstrukcji, energooszczędności, naturalnego oświetlenia oraz minimalizacji kosztów budowy, wykorzystując modele 3D oraz technologię modelowania informacji budowlanych (BIM). Nasza wiedza w zakresie projektowania i budowania jest oparta o wieloletnie doświadczenie jako konstruktora, producenta i montażysty funkcjonalnych hal. Wszystkie produkty Astron są dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, w oparciu o sprawdzone prefabrykowane rozwiązania wypracowane przez zespół 150 inżynierów pracujących w 8 biurach projektowych w całej Europie.

  # Ewolucja rozwiązań
  Kiedy zaczynasz myśleć o nowym budynku, zazwyczaj masz w głowie wiele pomysłów - marzeń, potrzeb, obaw. W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Przekształcimy Twoje wymagania w zakresie funkcjonalności i zgodności z przepisami w realną przestrzeń. Każda faza projektu i budowy będzie przez Ciebie kontrolowana; to Ty podejmiesz decyzje dotyczące proponowanych opcji: ergonomiki, konstrukcji czy doboru materiałów dla Twojej hali przemysłowej.

  # Elastyczny kształt
  Dostosuj swój budynek do dowolnego środowiska. Kształt, warunki klimatyczne i atmosferyczne, charakterystyka glebowa i sejsmiczna - razem znajdziemy najlepszą konfigurację przyczyniającą się do rentowności Twojego projektu.

  # Przyszła rozbudowa
  Twój budynek może zostać zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłe modyfikacje w sposób najlepiej dostosowany do rozwoju Twojej firmy, bez powodowania przerw w działalności: rozbudowa, instalacja fotowoltaiczna, montowanie dźwigów i suwnic ...lub całkowita przemiana.

   

  Konstrukcja budynku silosów do przechowywania nasion o wysokości 32 m
Prefabrykowana konstrukcja stalowa dla Toyoty. Rozwiązania dla konstrukcji stalowych, projektowanie i produkcja wszystkich głównych elementów prefabrykowanej hali stalowej

INTELIGENTNE

Hale przemysłowe zoptymalizowane pod względem projektu i realizacji

# Koncepcja na wczesnym etapie
W Astron pomożemy Ci przemienić Twoje pomysły w rzeczywistość - w ustalonym czasie i przy ustalonym budżecie. Nasz zespół dostarczy Ci różne warianty rozwiązań, pozwalając Ci wybrać spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i cechuje się największym potencjałem w zakresie przyszłego użytkowania. Uwzględnimy przy tym takie aspekty jak energooszczędność, optymalizacja oświetlenia i minimalizacja kosztów budowy. Nasz zespół ekspertów będzie koncentrował się na analizie wskazanych przez Ciebie cech budynku, systemów, elementów wyposażenia i materiałów, aby osiągnąć niezbędne funkcje przy jak najniższym koszcie przez cały okres eksploatacji, z zachowaniem wymagań w zakresie sprawności, jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

# Zawsze niezmiennie wysoka jakość 
Mamy pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw, od zamówienia przez badania techniczne i produkcję po montaż hali. Wynikiem tego jest zwiększona sprawność całego procesu, co pozwala zapewnić, że odpowiedni produkt znajdzie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

# Łatwy i precyzyjny montaż
Prefabrykacja hali stalowej jest kluczem do zapewnienia precyzyjnego i szybkiego montażu Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Twoich potrzeb w zakresie dużych hal przemysłowych: wszystkie elementy budynku są dostarczane na plac budowy o właściwym czasie, co zapewnia doskonałą koordynację zadań na placu budowy.

# Inteligentna produkcja
Hale stalowe Astron są produkowane w jednym z naszych nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Precyzyjna prefabrykacja gwarantuje sprawny proces montażu. Astron wykorzystuje inteligentne profile kształtowe. Wszystkie produkty są zapakowane w wydajny i ekonomiczny sposób. Pięciokrotne mniejszy rozmiar oznacza pięciokrotnie mniejsze koszty dostawy. Budynek o powierzchni 100 m² mieści się na jednej ciężarówce.

  OPTYMALNE

  Ekonomiczny całkowity koszt budynku

  # Szybka realizacja
  Hale Astron to najlepszy wybór, gdy masz napięty harmonogram budowy hali przemysłowej. Konstrukcja jest produkowana w sposób modułowy, co skraca proces realizacji. Oszczędzasz również dodatkowe 20% lub więcej czasu budowy dzięki standaryzowanym częściom i połączeniom.

  # Najbardziej zrównoważone rozwiązanie
  Oszczędności wynikające ze wzrostu wydajności są podstawą naszej strategii. Naszym celem jest znalezienie najlepszego pragmatycznego rozwiązania dla naszych klientów dla wydajnego i zrównoważonego budynku. W Astron opracowujemy innowacyjne rozwiązania, które służą klientom nie tylko dzisiaj, ale przez cały okres eksploatacji ich budynków..

  # Zmniejszone koszty eksploatacji i konserwacji
  Projektujemy i produkujemy hale z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz trwałych produktów minimalizuje wpływ pogody i innych czynników środowiska. Najwyższe standardy produkcji i jakości zostały potwierdzone przez niezależne firmy certyfikujące. Wdrożyliśmy i przestrzegamy systemów i metod, takich jak strategia zero defektów, 5S, Kanban, system ciągłego doskonalenia, kontrola jakości montażu i program utrzymania ruchu. 

  Przykład prefabrykowanego budynku stalowego o ciekawej architekturze
Duże hale przemysłowe i magazynowe

ARCHITEKTONICZNE

Wolność w każdym aspekcie

# Duża swoboda projektowania
Twój budynek reprezentuje Twoją firmę, więc zaprojektujemy Twoją halę w zgodzie z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

# Elastyczna forma
Od najprostszej po najbardziej wyrafinowaną architekturę, kształt Twojego budynku można łatwo dostosować do wymiarów i cech Twojej nieruchomości.

# Spójność z otoczeniem
Niezależnie od tego, jakie jest Twoje najbliższe otoczenie: centrum miasta, teren przemysłowy, centrum handlowe – spełnienie wymagań urbanistycznych jest dla Astron najwyższym priorytetem.

# Swobodny wybór elewacji
Astron oferuje wiele indywidualnych opcji dotyczących elewacji – metal, kamień, drewno lub zieleń. Wybierz materiały elewacyjne, które będą idealnie pasować do marki Twojej firmy.

# Rozwiązanie BIM
Twój budynek przemysłowy będzie zaprojektowany i narysowany w 3D, dzięki czemu funkcje BIM można zintegrować już na wstępnym etapie projektowania.

  NIEZAWODNE

  Szybki i wydajny proces

  # Dostawa z jednego źródła
  Astron pomoże zrealizować Twoje pomysły - w ustalonych ramach czasowych i budżecie. Stosujemy system modułowy i prefabrykowane produkty, które idealnie do siebie pasują. Zaprojektowanie i wyprodukowanie kompletnego budynku zajmuje zwykle tylko 10-12 tygodni. Certyfikowani monterzy mogą ukończyć budowę w ciągu zaledwie 4 do 8 tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Jedna osoba kontaktowa obsługuje proces od początku do końca, dbając o wszystkie szczegóły i kontakt z Tobą aż do ukończenia hali.

  # Inteligentne rozwiązanie
  Inteligentne podejście do projektowania i realizacji hali stalowej skutkuje wysoką jakością i trwałością. Nasze systemy budowlane są projektowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi budynków wyższej jakości i lepszych parametrów konstrukcyjnych.

  # Nowoczesne podejście
  Od samego początku konfigurujemy Twój budynek zgodnie z Twoimi potrzebami. Od planowania poprzez produkcję, aż po końcowy montaż, wszyscy nasi pracownicy są w pełni zaangażowani w proces powstawania budynku.

  # Duże wolne rozpiętości
  Hale stalowe Astron to wolna przestrzeń bez podpór pośrednich do 100 m. Hale o dużej wolnej przestrzeni są niezbędne w szczególności dla tych zastosowań przemysłowych, w których szczególnie ważna jest elastyczność, np. ze względu na częste zmiany procesów.

  Szybszy montaż. Hale przemysłowe Astron
Zrównoważony budynek minimalizujący ślad węglowy

EKOLOGICZNE

Oszczędność energii od projektowania do użytkowania

# Od A do Z
W Astron staramy się spełniać wszystkie potrzeby budowlane naszych Klientów w każdym aspekcie naszej działalności, zwracając szczególną uwagę na zrównoważony rozwój oraz zapewniając uproszczony i bardziej przyjazny dla środowiska sposób realizacji projektu budowlanego. Astron jest jednym z pierwszych graczy na rynku, który dostarczył ekonomiczne rozwiązania dla „budynków o niemal zerowym zużyciu energii” NZEB do zastosowań przemysłowych.

# Stal promuje zrównoważony rozwój
W dzisiejszych budynków stalowych wykorzystuje się stal z recyklingu, którą można również poddać recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania hali.  Oznacza to, że konstrukcja stalowa przewyższa wszystkie konstrukcje wykonane z innych materiałów budowlanych pod względem wpływu na środowisko.

# Certyfikowane podejście
Astron jest regularnie oceniany przez EcoVadis, międzynarodową organizację zajmującą się zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Ocena koncentruje się na globalnych łańcuchach dostaw, czyli sieci relacji między zaopatrzeniem, produkcją i sprzedażą. Na przykład nasze zoptymalizowane wykorzystanie surowców i wysoki wskaźnik recyklingu zostały ocenione bardzo pozytywnie. Doceniono również optymalizację energetyczną hal Astron oraz wsparcie certyfikatów LEED i BREAM. Rezultatem są energooszczędne hale stalowe, które odznaczają się szybkością budowy, najwyższą jakością oraz najniższym ryzykiem.